Eizo profesjonalne monitory

 

EIZO to japońskie słowo oznaczające „obraz”. EIZO twierdzi, że buduje najlepszy możliwy monitor dla wszystkich obszarów zastosowań. Firma została założona w Japonii ponad 50 lat temu i od tego czasu stała się jednym z wiodących światowych producentów wysokiej klasy rozwiązań monitorowych. Obecnie monitory i rozwiązania wyświetlające EIZO są dostępne w ponad 90 krajach i są wykorzystywane w wielu branżach.

 

 

EIZO FlexScan

Monitory dedykowane właśnie do pracy w biurze oraz do multimediów czy rozrywki minimalizują zmęczenie oczu. Składają się na to takie parametry jak: matowa matryca, która redukuje odbicia światła, predefiniowane ustawienia parametrów obrazu, po to żeby zapewnić komfortową pracę przy różnych aplikacjach i programach, układy, które eliminują migotanie obrazu, oczywiście system zmniejszający emisję niebieskiego światła oraz układy automatycznie dostosowujące jasność panelu do otoczenia w jakim jest monitor.

 

 

 

 ColorEdge CS

Druga grupa monitorów EIZO przeznaczona jest dla segmentu zaawansowanych amatorów. Modele serii ColorEdge CS również udostępniają możliwości precyzyjnej sprzętowej kalibracji. Zgodność odwzorowania barw jest nieco mniejsza niż dla serii CG, ale nadal zdecydowanie przewyższającą konstrukcje biurowe/domowe.

Monitory tej linii wyposażone są w panele LCD typu IPS (bez filtra retardacji), z 10-bitowym kolorem, możliwością odwzorowania 99% przestrzeni AdobeRGB (za wyjątkiem CS2410 – sRGB), 16-bitową tablicą LUT, 16-bitowym przetwarzaniem informacji o kolorze, układami DUE. Monitory te nie mają wbudowanego kalibratora, co wiąże się z koniecznością przeprowadzania kalibracji i kontroli parametrów czujnikiem zewnętrznym. W komplecie nie ma kaptura ani zestawu do czyszczenia panelu LCD.

 

 

 

ColorEdge CG

Dla osób wymagających najwyższej dokładności odwzorowania kolorów dedykowana jest seria CG. Zastosowana w nich najwyższej klasy zaawansowana elektronika i doskonałe panele LCD pozwalają osiągnąć precyzję odwzorowania barw z błędem delta E.

Monitory z tej serii wyposażone są w panele LCD typu IPS, z 10-bitowym kolorem, odwzorowujące 99% przestrzeni AdobeRGB. Dodatkowo mają zintegrowane 16-bitowe trójwymiarowe tablice kolorów (3D LUT), a informacje przetwarzane są z 16-bitową precyzją. Filtr retardacji eliminuje srebrzenie i zapewnia głębię czerniom. Monitory mają wbudowany wysokiej klasy kalibrator. Ich stabilizacja następuje w przeciągu 3 minut, a dodatkowe systemy korygują odwzorowanie barw, uwzględniając różne czynniki, nawet temperaturę otoczenia. W zestawie znajduje się specjalny kaptur i zestaw do czyszczenia panelu LCD.

W obrębie serii ColorEdge wyróżnić można dwie grupy – standardowe CG dedykowane do zastosowań fotograficznych (np. ColorEdge CG2420) oraz modele CG Premium do specjalistycznych zastosowań w edycji video, foto czy poligrafii, w których kolor ma znaczenie krytyczne). Modele te (np. CG319X) różnią się od wersji podstawowej trójwymiarową tablicą 3D LUT, mają układ wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI) do doboru korekty DUE w zależności od temperatury panelu czy wyższej klasy kalibrator.

 

 


Poznaj markę: EIZO