Nowości HP - Designjet T1500 / T920

Współczesna technologia niesie za sobą ciągłe zmiany. Często wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z najwyższej klasy urządzeniem. Okazuje się jednak, że zawsze jest jeszcze pole do popisu dla inżynierów. Czasem kluczową zmiana jest interfejs i sama komunikacja z urządzeniem. Kolejny raz zaskoczyła nas firma HP. Tym razem modelami HP Designjet T1500 ePrinter   HP Designjet T920 ePrinter.

 Model T1500 to 36 calowy ploer o wewnętrznej pamięci  zlokalizowanej na dysku pojemności320 gigabajtów drukujący A1 w 21 sekund. Model T920 różni 32 gigabajtowa pamięć


Idea urządzenia ePrinter polega na możliwie uproszczonej i szerokiej komunikacji urządzeń. Modele z tej serii komunikują się wokół za pomocą interfejsu sieciowego. Możemy więc zlecić wydruk z chmury z tabletu lub sieciowo, z dowolnego miejsca. Oczywiście bajecznnie proste jest też przesyłanie do i z maszyny. Pozwala to np. na wydrukowanie projektu i przesłanie go np. jako pdf w postaci elektronicznej do odległego biura. Tam kolejna maszyna może wykonać równie błyskawicznie identyczny wydruk. W tym czasie zlecający może być również w innym miejscu, przesyłając materiał np. z telefonu. Komunikacja bezpośrednia z użytkownikiem jest super intuicyjna. Wszystko dzięki czytelnemu graficznemu interfejsowi. Duży kolorowy ekran dotykowy pozwala obsługiwać urządzenie nawet osobie nie posiadającej doświadczenia w druku. 


Wiele udoskonaleń dotyczy samej konstrukcji maszyny. Prostym i odkrywczym jednocześnie rozwiązaniem jest możliwość odbioru idealnie prostych  a nie zwiniętych wydruków. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też opcja montażu dwóch różnych rol papieru jednocześnie. Ogranicza to czas i nakład pracy włożonej w obsługę maszyny.


Możliwość monitorowania prac, podglądu efektu przed wydrukiem oraz zapas pamięci by wykonać najbardziej złożone wydruki gwarantują brak problemów i wygodę użytkowania. Za Druk odpowiedzialny jest system głowic uzbrojonych w sześć kolorów. Jakość wykonywanych wydruków ostatecznie upewnia nas, że mamy do czynienia z najwyższej jakości ploterami

Pytanie tylko czym inżynierowie HP zaskoczą nas w przyszłości?