Warsztaty w Studiu Quantuum.

W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność brać udział w wyjątkowych warsztatach. Powstałe niedawno Studio Quantuum, będą ce częścią Firmy Foto Tip (Samyang, Quantuum, Tokina, Cokin), rozpoczęło cykl  warsztatów z wybitnymi przedstawicielami świata fotograficznego. Gościem zakończonych warsztatów był Bogdan Krężel (www.bogdankrezel.com). Jest on znanym specjalistą od fotografii portretowej. Jako autor wielu publikacji min w Polityce, Wprost, Nesweeku i Przekroju, dysponuje sporym doświadczeniem i garścią rad dla adeptów sztuki fotografii.

fot. Bogdan Krężel

Podczas warsztatów, każdy z uczestników miał szansę przetestować szeroki wybór lamp i modyfikatorów światła marki Quantuum. Ten wyjątkowy producent akcesoriów studyjnych połączył jakość z przystępną ceną. Zaowocowało to dużą popularnością marki w naszym kraju. Bogdan Krężel przeprowadził warsztaty sprawnie i z charyzmą, uzupełniając wiedzę teoretyczną i praktykę nietuzinkową osobowością.


Fotografia jednak to nie tylko technika i sprzęt. Fotografia zaczyna się od pomysłu a kończy finalnie na papierze. Wszystko to co dzieje się na ekranie jest półproduktem. Ukończona fotografia to fizyczny wydruk  na papierze niezależny od ekranu czy systemu wyświetlania. Długi proces nauki pracy z oświetleniem zwieńczył wybór prac. Finalne i obrobione fotografie wydrukowaliśmy na ploterze Canon iPF6450 i papierze Tecco Pearl Gloss Super PPG250.


Furorę zrobił też wstęp do zarządzania kolorem i kalibrator X-rite Color Munki. Każdy z uczestników miał szansę na własnym sprzęcie zauważyć różnice pomiędzy profilowanym monitorem a ustawieniami fabrycznymi. Zupełnie przypadkiem ten fragment szkolenia zrobił największą furorę. Niestety dopiero po kalibracji widać dobitnie ile błędów powoduje źle ustawiony monitor.Mamy nadzieję, że okazja by wzbogacić warsztaty w Studiu Quantuum - drukiem papierem i odrobiną wiedzy, powtórzy się jeszcze nie raz.