TARGI FESPA - Czym zaskoczy nas Epson

Niemieckie Targi FESPA to jedna z najważniejszych imprez tego typu na rynku druku. Targi są bardzo dobrym momentem dla ogłoszenia premiery nowych urządzeń. Z takiego właśnie założenia wyszła firma Epson. Właśnie podczas targów odbywających się 22 maja będziemy mieć okazję zobaczyć nowe urządzenia Epsona z produkcyjnej serii Sure Color.


Mimo, ze nie są to dane oficjalne posiadamy już sporo wiedzy o nowych modelach. Będą to

44 calowa SC-T7200

32 calowa SC-T5200

24 calowa SC T3200

Są to urządzenia przeznaczone do pracy w studiach architektonicznych, projektowych oraz pracowniach kartograficznych. Jednocześnie jakość druku oferowana przez te maszyny, w połączeniu z dobrym papierem pozwala na produkcję plakatów i wizualizacji, co może częściowo rozszerzyć grupę zainteresowanych o specjalistów od reklamy czy małe firmy samodzielnie tworzące swoje materiały reklamowe.


Klient nasz Pan mówi stare przysłowie. Na takim stanowisku stoją również menadżerowie Epsona. By spełnić wyspecjalizowane wymagania rynku, stworzono kilka wariantów nowych maszyn.


Będziemy więc mieć Sure Colory zróżnicowane nie tylko wielkościowo. Epson przygotował każdą z maszyn w wariancie z mocowaniami dwóch rol. Pozwala to na szybsza pracę, dla tych którzy często zmieniają podłoża. Maszyny z taką funkcjonalnością oznaczono litera „D” (np. SC-T7200D).

Klienci, którzy potrzebować będą urządzeń nie tylko drukujących w wielkim formacie, ale też skanujących, zadowoli fakt stworzenia dla nich wariantu maszyn MFP. Plotera ze skanerem wielkoformatowym. Opcjonalnie istnieje możliwość skorzystania z wersji obsługujących Post Script.


Zadbano o możliwość korzystania z tuszy o dużych pojemnościach od100 do 700ml. Zwalnia to użytkownika z konieczności częstych wymian tuszu i przede wszystkim obniża koszt zużywanego mililitra.


Nie jest nowością zastosowanie twardego dysku, wspierającego buforowanie plików i zlecanie druku maszynie. Warto zwrócić uwagę, że zeskanowanie i wydruk formatu A1 zajmuje 39 sekund.


Prawdziwie ważną nowością jest jednak technologia budowy głowic drukujących. Dotąd stosowaną technikę piezoelektryczną, odporne na płowienie i wodę tusze pigmentowe UltraChrome XD wspiera technologia Epson PrecisionCore™ TFP. To opatentowana przez Epsona technologia budowy głowic i nanoszenia druku, która może potencjalnie doprowadzić do dużych zmian na rynku. Doskonała precyzja druku łączy się tu z trwałym elementem drukującym bez nagrzewania. Co ciekawe elementy drukujące można łączyć modułowo, teoretycznie budując „głowice” dowolnej wielkości i długości. Taka skalowalność może przyszłościowo doprowadzić do budowy plotera z nieruchomą głowicą. Na dzień dzisiejszy jest to jednak nadal futurologia.

 

Na oficjalną premierę, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni.