Ultra tani EPSON L1300

Epson L1300 to nowość z popularnej, oszczędnej serii "L". Idea drukarki w średniej cenie z bardzo niskimi kosztami druku trafiła w naszym kraju na podatny grunt. Zamiast przerabiać drukarki i korzystać z tuszu niewiadomego pochodzenia, można opierając się na markowych tuszach Epsona stosować popularny pomysł z dolewaniem tuszu. Dotąd taka operacja możliwa była tylko z drukarkami w typie lubianego i mocno osadzonego na rynku Epsona L800. Jako drukarka fotograficzna, wyposażona jest ona w 6 tuszy kolorowych co znacznie poszerza możliwości reprodukcji kolorów. Jej odpowiednikiem w formacie A4 jest model L1800, czyli bliźniacza konstrukcja umożliwiająca druk fotografii nawet w formacie 33x48,3cm.

Nie każdy jednak potrzebuje drukarki fotograficznej. Często drukarka stosowana jest jaklo urządzanie biurowe do produkcji druków tekstowych, grafik, projektów itp. W tym przypadku wystarcza urządzenie oparte o tradycyjny zestaw czterech kolorów czyli Cyan, Magenta, Yellow  plus czarny. By spełnić wymagania tej grupy klientów, powstał Epson L300. Analogicznie do drukarek fotograficznych, również tu doczekaliśmy się wersji A3+. Epson L1300 sprawdzi się w firmie reklamowej, gdzie  może pełnić rolę drukarki przeznaczonej do produkcji wydruków testowych. Pozwoli sprawdzić jak wyglądać będzie ostateczna wersja ulotki, czy folderu przed uruchomieniem pełnego procesu druku. Dla inżyniera czy małej firmy architektonicznej może okazać się biurkowym mini ploterem, do roboczego druku planów, map mi projektów. Wymiar finalny (prawie pół metra na dłuższym boku) pozwoli w tym przypadku na bezproblemową produkcję tego typu materiałów.

Jednocześnie sama praca odbywa się w sposób bardzo ekonomiczny. Mimo dużego formatu, co wiąże się z większą ilością zużytego tuszu.

 Z L1300 możemy nie obawiać się o koszty ponieważ butelka z jednym tuszem jednego koloru kosztuje nie całe 27PLN. Jak podaje producent, z pełnego zestawu tuszu jesteśmy w stanie wydrukować 6500 stron w kolorze. Oczywiście realne zużycie zależne jest od typu wydruku, jednak przy drukach projektów, czy prostych grafik można liczyć na niewielkie zużycie. Polecamy Epsona L1300. Jest to drukarka, która nie ma swojego odpowiednika wśród konkurencyjnych produktów. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej ekonomicznych urządzeń na rynku.