Canon i Centrum Papieru zapraszają na targi Film Video Foto w Łodzi.

 

 

imagePROGRAF PRO-1000 – artystyczne DNA z profesjonalnym zacięciem

 

Zaprezentowana w październiku 2015 r. drukarka imagePROGRAF PRO-1000 to pierwsze tak kompaktowe urządzenie biurkowe Canon, w którym zastosowano rozwiązania znane z profesjonalnej serii ploterów imagePROGRAF. Ta nowa kategoria rozwiązań została stworzona w oparciu o potrzeby profesjonalnych fotografów, którzy myślą o samodzielnej produkcji doskonałej jakości zdjęć w warunkach domowych. Innowacyjność urządzenia została uznana przez jury konkursowe podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays – drukarka otrzymała Srebrny Medal targów The Prize for Innovative Technologies.

 

Nowatorskim rozwiązaniem, który zastosowano w modelu PRO-1000 jest zestaw 12 zupełnie nowych atramentów wodno-pigmentowych Canon LUCIA PRO, obejmujących m.in. fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. Na szczególną uwagę w tym zestawie zasługuje bezbarwny tusz Chroma Optimizer, który zapewnia nową jakość wydrukom monochromatycznym ze zwiększoną gęstością czerni i jednolitym połyskiem. Rozwiązanie to pozwala osiągnąć większy gamut barw i płynną gradację kolorów, przez co zarówno kolorowe, jak i czarno-białe fotografie cechują się wysoką powtarzalnością i mniejszą ziarnistością bez tzw. efektu bronzingu.

 

imagePROGRAF iPF6450 – automatyczny proofer cyfrowy

 

Podobnie do modelu PRO-1000, także 24-calowy ploter imagaPrograf iPF6450 ze spektrofotometrem to rozwiązanie charakteryzujące się wyjątkową stabilnością kolorystyczną. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach z obszaru druku artystycznego, reklamowego i fotografii – czyli tam, gdzie najważniejsza jest precyzja i stabilność kolorystyczna wydruku.

 

Ta 12-kolorowa drukarka posiada właściwości proofera automatycznego i umożliwia drukowanie próbek kolorystycznych (proofów) o identycznych właściwościach barwnych co wydruk docelowy w różnych technologiach druku. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że wydruk tej samej kreacji na różnych nośnikach (plakatach, foliach samoprzylepnych czy niestandardowym papierze) będzie dokładnie taki sam. Dodatkowo głowica spektrofotometryczna umożliwia automatyczne wydrukowanie certyfikatu na każdym egzemplarzu gotowej pracy, dzięki czemu użytkownik na bieżąco kontroluje zakres kolorów przeniesionych z pliku do maszyny. Zaawansowana automatyzacja procesów i łatwość obsługi plotera imagePROGRAF iPF6450 daje ogromny komfort w codziennej pracy – urządzenie nie zacina się, nie ma przestojów, a wymiana tuszów może odbywać się nawet w trakcie drukowania.

 

Szczegółowe pytania dotyczące możliwości zastosowań urządzeń Canon oraz szerokiej gamy nośników i materiałów eksploatacyjnych można zadać specjalistom z Centrum Papieru podczas łódzkich Targów Film Video Foto.

 

Gorąco zapraszamy na stoisko A38, Hala Expo, al. Politechniki 4 w Łodzi.

 


Poznaj markę: Canon