Światowe Dni Młodzieży w Krakowie - utrudnienia w ruchu

 

LOGO ŚDM

Światowe Dni Młodzieży

Podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wprowadzone zostaną strefy z ograniczeniami w ruchu pojazdów. Do tych obszarów będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy określonej grupy użytkowników.

Aby móc jeździć samochodem po mieście w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia, oprócz prawa jazdy, trzeba będzie mieć specjalny identyfikator, który pozwoli kierowcy poruszać się po wyznaczonych pięciu strefach ograniczonego ruchu.

Identyfikatory na ŚDM

W celu przemieszczania się pomiędzy strefami autem konieczne będzie posiadanie jednej z 6 przepustek. Można je pobrać ze strony WWW: zikit.krakow.pl lub krakow.pl, wydrukować, wypełnić i umieścić za przednią szybą samochodu. Są one również dostępne w siedzibach rad dzielnic.

M - mieszkańcy
ZAOPATRZENIE - pojazdy zaopatrzenia
PR - pracownicy dojeżdżający do firm w innych strefach.
PS - pojazdy służbowe firm zlokalizowanych w strefach.
SZ - dla osób dojeżdżających do placówek medycznych
ST - służby techniczne (m.in. pojazdy Poczty Polskiej, firm kurierskich, ochrony)
P - dla dojeżdżających do parkingów w strefach

Podział na strefy:

Strefa I
Obszar: Stare Miasto, Kazimierz, część Podgórza i Zwierzyńca.
Granice strefy: ul. Armii Krajowej, Nawojki, Czarnowiejska, al. Słowackiego do Wita Stwosza, Lubomirskiego, rondo Mogilskie, Powstania Warszawskiego, rondo Grzegórzeckie, Grzegórzecka, Starowiślna, Dietla, Na Zjeździe, Limanowskiego, Powstańców Śląskich, Kamieńskiego, Konopnickiej, most Dębnicki, Wisła, most Zwierzyniecki, Malczewskiego, Zaścianek, Królowej Jadwigi, Jesionowa, Na Błonie, Zarzecze.

Strefa II
Obszar: zachodnia część Krakowa.
Granice strefy: obwodnica autostradowa, ronda Ofiar Katynia, Mogilskie i Grzegórzeckie oraz ulice: Conrada, Opolska, 29 Listopada, Wita Stwosza, Kotlarska, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Turowicza, Herberta, Radzikowskiego i Pasternik.

Strefa III
Obszar: wschód Krakowa, część ościennych gmin.
Granice strefy: al. 29 Listopada, al. Bora-Komorowskiego, al. Andersa, Ptaszyckiego, Igołom-ska, Brzeska, obwodnica autostradowa i dalej ulice Herberta, Turowicza, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska, Powstania Warszawskiego, Lubomirskiego i Wita Stwosza.

Stefa zamknięta Błonia
Obszar: teren między al. 3 Maja, ul. Piastowską i al. Focha

Stefa zamknięta Łagiewniki
Granice strefy: ulice Tischnera, Zakopiańska, Jugowicka, Podmokła, Herberta i Turowicza (do Tischnera).

 

Mapka ŚDM 2016
Fot. ZIKiT

Więcej informacji:

Magiczny Kraków
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

 

W związku z tym, informujemy, że w okresie od 26.07.2016 do 31.07.2016 mogą nastąpić utrudnienia związane z terminową realizacją składanych przez Państwa zamówień.

 

Ze względu na mogące wystąpić w tym czasie problemy logistyczne prosimy o uwzględnienie tego faktu w Państwa planach zakupowych.

 

Centrum Papieru

ul. Wolska 2c
30-663 Kraków
tel.: 12 411 94 96
e-mail: poczta@centrumpapieru.pl


Poznaj markę: Centrum Papieru