Czarno-biały klimat

 

IMPRIME

 

Czarno-biały klimat

Kolorowa fotografia nie ma już ograniczeń. Możemy uzyskać na naszych zdjęciach najfantastyczniejsze, najbardziej intensywne barwy, które następnie doskonale widać na papierze – pod warunkiem oczywiście, że wybierzemy odpowiedni produkt. W porównaniu z dzisiejszymi możliwościami zdjęcia sprzed np. 20 lat wydają się nie kolorowe, ale… „kolorowe”.

Mimo to coraz chętniej wracamy do czarno-białej fotografii. Mówi się, że jest bardziej klimatyczna, bardziej elegancka, refleksyjna, czarno-białe ujęcie ma według wielu osób głębszy sens. Są tacy, którzy uważają, że czarno-białe zdjęcia są poważniejsze i świadczą o klasie fotografa. Nie będziemy tu rozsądzać – na pewno jednak czarno-białe zdjęcie jest naprawdę piękne tylko wtedy, gdy jest doskonale wydrukowane.

Imprime zadbało o miłośników czarno-białej fotografii. Wystarczy sięgnąć po papier fotograficzny Imprime Premium Matt PMC180. Co jest jego główną zaletą?  Jest ich wiele, ale chcemy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysoką rozdzielczość i jasne podłoże. To ono zapewnia wyłonienie kontrastów, które na czarno-białych zdjęciach są tak ważne. Trzeba pamiętać, że wydrukowanie czarno-białego zdjęcia, zwłaszcza w domu, to dużo większe wyzwanie niż wydrukowanie kolorowej fotografii. Wiąże się to ze specyfiką powstawania szarości. Dlatego trzeba szczególnie zadbać o to, by papier nie stanowił przeszkody w uzyskaniu pożądanego efektu, ale zapewniał doskonałe tło. Papier fotograficzny Imprime Premium Matt PMC180 jest nie tylko przedmiotem użytkowym, nie tylko dodatkiem, staje się pełnoprawnym uczestnikiem procesu tworzenia, bo wydobywa wszystko to, co chcemy przekazać na czarno-białej fotografii.

 


Poznaj markę: Imprime