Relacja video - szkolenie zarządzanie barwą Centrum Papieru

Dzięki uprzejmości Kijów Klub, mogliśmy wspólnie spędzić całe niedzielne popołudnie. Ciepła, sympatyczna atmosfera klubu i współudział publiki spowodowały, że impreza nabrała charakteru spotkania towarzyskiego i uniknęliśmy klimatu uniwersyteckiego wykładu.

 

Pomiędzy zaplanowanymi panelami udzielaliśmy odpowiedzi na wszelkie nurtujące was pytania. Każdy mógł również zapoznać się z jakością druków plotera graficznego CANON iPF8300, który prezentowaliśmy. Dzięki uprzejmości firmy Canon Polska, każdy z uczestników mógł wydrukować własne fotografie.

 

Pierwszym z wykładów była prezentacja przygotowana przez Pana Aleksego Pawluczuka, edukatora i reprezentanta firmy WACOM. Pan Pawluczuk podzielił się z nami wiedzą na temat firmy WACOM i tabletów dla grafików oraz fotografów z serii INTUOS, CINTIQ i BAMBOO. Nie była to tylko wiedza teoretyczna, ponieważ każdy mógł spróbować swoich sił w pracy z tabletami INTUOS 4. Ogromnym wręcz zainteresowaniem cieszył się prezentowany WACOM CINTIQ 24HD. Jest to urządzenie łączące cechy tabletu z ekranem. Sama seria tabletów INTUOS gwarantuje intuicyjną pracę za pomocą piórka czułego na nacisk i nachylenie. WACOM CINTIQ to kolejny krok w zbliżeniu technologii cyfrowych do naturalnej pracy, pozwalający na retusz i malowanie wprost na ekranie z zachowaniem czułości nacisku i wszelkich funkcji znanych z tabletów WACOM.

 

Po przerwie, mikrofon przejął Michał Wiatrowski, specjalista od przetwarzania obrazu i druku fotografii z CENTRUM PAPIERU i XXLFOTO. Wykład dotyczył podstaw poprawnego druku fotografii oraz teorii koloru. Doświadczenie Michała, jako fotografa i producenta wystaw fotograficznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Wspólnie rozwiązaliśmy odwieczny problem, jak sprawić by fotografia była właściwie przygotowana do druku, a sam efekt druku fotografii był idealnie zgodny z tym co widzimy na ekranie. Jednocześnie nasi goście mieli możliwość poznania od podszewki plotera graficznego Canon iPF8300 oraz technologii druku pigmentowego CANON LUCIA.

 

Nie była to tylko teoria – każdy mógł sprawdzić zapewnienia o jakości takiego druku przewyższającej wszelkie inne technologie (również fotolabowe) tak w bogactwie koloru, jak i w długowieczności przeniesionych obrazów.

 

Nawiązując do tematu koloru, rolę lidera przejął Wojtek Kosek z firmy NEC. Wojtek jest nie tylko przyjacielem Centrum Papieru, ale przede wszystkim jednym z największych specjalistów w dziedzinie monitorów i technologiem firmy NEC na rynek Europy środkowej. Cała sala chłonęła zaawansowaną, lecz łatwo podaną wiedzę , o doborze odpowiedniego sprzętu dla każdego grafika i fotografa. Wojtek Kosek udowadniał wyższość technologii NEC, oraz „sztuczki” symulujące jakość u innych producentów.

Wiedza oferowana przez Centrum Papieru to nie tylko teoria, ale i praktyka. Każdy więc mógł porównać teorię z praktyką. Wszystko dzięki wyeksponowanym modelom graficznym z serii profesjonalnej Spectra - NEC SPECTRA VIEW 271,  nowemu NECowi P224w oraz ekonomicznemu monitorowi graficznemu NEC P221w. To doświadczenie uświadomiło wielu, że dobry monitor to okno do fotografii i jedyny sposób do poznania jakości płynącej z naszych aparatów, tuż przed ostatecznym przeniesieniem na papier.

Prezentacja laminatora Wielkoformatowego EASYMOUNT EM-1200 pokazała, jak łatwo zabezpieczyć wydruki przed uszkodzeniami mechanicznymi, oraz jak szybko można zamontować fotografię na piance PCW lub dibondzie na potrzeby wystawy, reklamy, czy upiększenia swoich „czterech ścian”.

Cykl wykładów zakończył Michał Mąsior, fotograf mody i wykładowca z Warsztatów Sztuki Fotografii. Podzielił się z obecnymi podstawami fotografii. Jednak nie od strony sprzętowej a od swoistej filozofii tworzenia i planowania fotografii. To wiedza wynikająca z doświadczenia, której nie znajdziecie w żadnej książce, czy przesiąkniętym technikaliami forum.


Nasze warsztaty zakończyliśmy najprzyjemniejszym elementem – losowaniem nagród. Poza  gadżetami od firmy NEC, mieliśmy dla was również bank fotograficzny formy EPSON i  kamerę firmy CANON.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom. To dzięki  WAM mamy energię i zapał do zorganizowania kolejnych spotkań. Podziękowania należą się naszym cierpliwym wykładowcom oraz partnerom Centrum Papieru: WACOM, NEC, EASYMOUNT oraz przede wszystkim firmie CANON POLSKA.

W imieniu całej ekipy CENTRUM PAPIERU !!!

WIELKIE DZIĘKI!!!


Zobacz film