Jak dbać o niszczarkę?

 

 

Jak dbać o niszczarkę?

Niszczarki nie tylko zapobiegają temu, by ważne notatki i informacje nie dostały się w niepowołane ręce, ale także pomagają w tym, byśmy w biurach i innych miejscach, w których zużywa się dużo papieru, nie zostali przytłoczeni przez tony makulatury. Użyteczności niszczarki nie trzeba dowodzić, ale warto przypomnieć, jak dbać o niszczarkę, by służyła jak najdłużej jak najlepiej.

Często umyka naszej uwadze, że na nożach niszczarki pozostają ścinki, które – nieusuwane – powodują, że przestaje ona pracować tak wydajnie i szybko, jak sobie tego życzymy. Absolutnie nie wolno próbować usuwać ich ręcznie – to praca bezproduktywna i nieskuteczna. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy zaaplikować niszczarce kurację specjalnym olejem do niszczarek, który powinien stanowić stałe wyposażenie akcesoriów do konserwacji sprzętu. To bardzo ekonomiczny produkt, który szybko i bezproblemowo usuwa to, czego na nożach niszczarki po prostu nie powinno być.

Polecamy również worki do niszczarek, które przede wszystkim pomagają utrzymywać urządzenie i jego otoczenie w czystości. Worek wydaje się dodatkiem mało istotnym – a jednak nie powinniśmy o nim zapominać. Odpowiednio dobrany ułatwia opróżnianie pojemnika niszczarki, zapobiega wysypywaniu się zawartości. Już dziś sprawdźcie, czy Wasza niszczarka ma wszystko, czego potrzeba, by służyła Wam długo.

 

 

 

Żródło fot.: pixabay.com


Poznaj markę: Centrum Papieru