Artystyczne papiery AWAGAMI

 

Awagami

    

Awagami to marka papierów Washi produkowanych wyłącznie w Tokushima w Japonii. Awagami działa na rynku od ośmiu pokoleń, przekazując wiedzę i umiejętności z pokolenia na pokolenie, koncentrując się na jakości i udoskonalaniu swoich produktów. Papiery Awagami są używane przez wiodących artystów, fotografów, projektantów, księgarzy i konserwatorów na całym świecie.

AWA I.J.P.

Poza tworzeniem najbardziej zaufanych artystycznych papierów, Awagami prowadzi muzeum The Hall of Awa Japanese Handmade Paper, zwane również Washi Kaikan. Założone w 1989 r. muzeum poświęcone jest zachowaniu technik i umiejętności Awa Washi dla przyszłych pokoleń, a także rozszerzeniu, promocji i wprowadzaniu Awa Washi do ogółu społeczeństwa poprzez warsztaty, pokazy, wystawy oraz wykłady. Zostało utworzone dzięki wsparciu otrzymanemu od grupy Fuji oraz lokalnych, prefekturalnych i krajowych władz. Służy jako centrum informacyjne i badawcze. Posiada bogatą kolekcję książek i innych publikacji o tematyce związanej z papierem.

 

 

Awagami  

Kozo

  Kozo jest klasycznym papierem Washi, który charakteryzuje się pięknem i trwałością włókien kozo. Wydłużone i mocne włókna powodują, że jest miękki a zarazem odporny na pękanie podczas składania. Zalecany do reprodukcji fotografii i wydruków artystycznych, jak również do ilustracji i grafik w orientalnym stylu.
   
  Kozo Thin White
  Kozo Thin Natural
  Kozo Thick White
  Kozo Thick Natural
     
Awagami  

Mitsumata

  Mitsumata składa się głównie z włókien Washi. Zawiera środek odstraszający owady. ma gładką i elegancką powierzchnię o subtelnym połysku. Dwuwarstwowy papier, który może być rozdzielony na dwa arkusze po wydrukowaniu. Nadaje się do wszelkich prac artystycznych i replik. Z przodu wykonany z Mitsumata, tylna strona jest zrobiona z pulpy drewnianej.
   
  Mitsumata Double Layered
     
Awagami  

Inbe

  Inbe jest tworzony tradycyjną techniką. Zawiera więcej włókien konopi w celu nadania mu dodatkowej wytrzymałości. Ponieważ włókna konopi są drobniejsze niż Kozo, sprawia uczucie bardziej miękkiego w porównaniu do papieru wykonanego z samych włókien Kozo.
   
  Inbe Thin White
  Inbe Thick White
  Inbe Extra Thick White
     
Awagami  

Bizan

  Bizan to czerpany papier do drukarek atramentowych, elegancki i luksusowy. Spełnia najwyższe oczekiwania. Ciepły w dotyku, o matowym wykończeniu. Pierwotnie był wykonywany dla tradycyjnej grafiki. Ma ulepszoną powierzchnię, do zastosowania w fotografii. Posiada cztery nierówne krawędzie.
   
  Bizan Medium Handmade
  Bizan Thick Handmade
  Bizan Medium White Handmade
  Bizan Thick White Handmade
     
Awagami  

Premio

  Premio to wyjątkowa seria papierów Washi, która ma doskonałą gramaturę i wytrzymałość. Papiery Premio są łatwe w obsłudze i niezwykle trwałe. Nadają się do wydruków, które mają być używane często. Żywe kolory i drobne szczegóły bardzo dobrze uwydatniają się na tym papierze.
   
  Premio Kozo
  Premio Inbe
  Premio Unryu
     
Awagami  

Shiramine

  Pocztówki Shiramine są wykonane jedna po drugiej przez wykwalifikowanych rzemieślników z fabryki Awagami przy użyciu metody "Tamazuki". W przeciwieństwie do zwykłych papierów fotograficznych Shiramine ma miękkie i delikatne wykończenie. Posiada 4 nierówne krawędzie, które nadają dodatkowy artystyczny akcent.
   
  Shiramine postcard
     
Awagami  

Unryu

  Unryu odzwierciedla klasyczną japońską estetykę z subtelnymi inkluzjami. Wykonany przez warstwowanie długich włókien kozo (morwy). Podświetlony, sprawia wrażenie bardzo unikatowej tekstury. Posiada specjalną powłokę, która zapobiega przesączaniu atramentu przez włókna.
   
  Unryu
     
Awagami  

Kozo Double Layered

  Kozo jest jednym z najbardziej reprezentatywnych włókien Washi. Ze względu na wydłużone i silne włókna dobrze sprawdza się przy konserwacji. Kozo Double Layered to dwuwarstwowy papier, który może być rozdzielony po wydruku.  Pierwsza warstwa to papier Kozo, a druga warstwa jest wykonana z drewnianej pulpy. Idealnie nadaję się do reprodukcji azjatyckich zwojów papieru. Wykorzystywany jest również do prac fine art, fotografii i reprodukcji, podświetleń backlit, wydruków artystycznych i reprodukcji zabytkowych dzieł.
   
  Kozo Double Layered
     
Awagami  

Bamboo

  Bamboo jest doskonałym wyborem dla artystów i fotografów. Wykazuje wymierne korzyści i zalety w stosunku do papierów opartych na bawełnie. Gęsty, ale miękki papier został pierwotnie opracowany dla tradycyjnej grafiki i jest wykonany z najwyższą dbałością, aby wydruki na nim przetrwały długie lata.
   
  Bamboo 170g/m2
  Bamboo 220g/m2 (deckled edges)
  Bamboo 250g/m2
     
Awagami  

Murakumo Kozo Select

  Murakumo Kozo Select White składa się z trwałych włókien kozo. Idealnie nadaje się do reprodukcji azjatyckich dzieł sztuki, Stwarza niespotykane wrażenia dotykowe. Często jest używany do powielania antycznych dokumentów. Cienki papier o niezrównanej wytrzymałości jest idealny do zawieszania i książek artystycznych.
   
  Murakumo Kozo Select White
  Murakumo Kozo Select Natural

 

 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

 


Poznaj markę: Awagami