Ergonomia w domu i biurze

 

Nazwa ergonomia wywodzi się od greckich słów: ergon - czyn, praca oraz nomos - zwyczaj, prawo, wiedza. W wolnym tłumaczeniu oznacza to wiedzę o pracy. W praktyce ergonomia polega na projektowaniu takiego środowiska pracy, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb danej osoby, rodzaju pracy przez nią wykonywanej oraz jej cech antropometrycznych.

Bardzo często nie robisz nic lub stosujesz rozwiązania chwilowe, aby poprawić swoje stanowisko pracy? Czy któraś z poniższych sytuacji wydaje się znajoma?

 

Bałagan na biurku   Stosowanie rozwiązań zastępczych   Zła postawa w czasie pracy, nieprawidłowe nawyki
         
         

Jeżeli tak - zastosuj metodę 4 stref FELLOWES!

 

Metoda 4 Stref pokazuje jak dostosować miejsce pracy przy komputerze w zależności od zdiagnozowanych problemów zdrowotnych i chęci ich zapobiegania. Dzięki poradom Fellowes możesz w łatwy i szybki sposób zmienić swoje miejsce pracy na ergonomiczne, sprzyjające dobremu samopoczuciu oraz poprawie zdrowia i ogólnego komfortu.

 

Strefa 1   Strefa 2   Strefa 3   Strefa 4

 


 

Bezpieczeństwo i higiena pracy – w każdym miejscu pracy konieczne jest spełnienie warunków z nimi związanych, ale jednocześnie traktuje się je często po macoszemu, z przymrużeniem oka. Tymczasem naprawdę warto się zastanowić nad tym, czy wskazywane przez specjalistów BHP rozwiązania i normy nie są naprawdę rozsądne i zbawienne dla naszego zdrowia.

W pracy biurowej z BHP wiąże się ergonomia – kształtowanie środowiska pracy w taki sposób, aby nie oddziaływało negatywnie na zdrowie i samopoczucie. W tym przypadku bardzo ważna jest przybierana podczas pracy pozycja, ustawienia sprzętu biurowego, dobrze zorganizowane miejsce pracy. Rutyna powoduje, że przestajemy się w pewnym momencie zastanawiać nad tym, czy nasze stanowisko pracy zapewnia nam konieczny komfort i bezpieczeństwo. Wydaje się to kwestią drugorzędną, tymczasem od tego w dużej mierze zależy jakość wykonywanej pracy.

Jedną z marek, której produkty mają na celu dbałość o ergonomię, jest Fellowes. Intencją producentów jest ułatwienie pracy biurowej przez oddziaływanie na 4 strefy: zapobieganie bólom pleców i nóg, nadgarstków, karku i szyi oraz na samą organizację na stanowisku pracy.

 


 

Wstań zamiast siedzieć

Badania  prowadzone  w  ciągu  ostatnich  10  lat  potwierdziły,  że  długotrwałe  przebywanie w  pozycji  siedzącej  jest  szkodliwe  dla  zdrowia.  Niektóre  z  negatywnych  skutków  obejmują zwiększone  ryzyko  zawałów  serca  i  udarów  mózgu,  prowadzą  do  wysokiego  ciśnienia  krwi, a  także  podwyższonego  poziomu  cholesterolu.  Rozwiązania  typu  Sit-Stand  łączą w sobie efekty wielu badań i prac nad rozwojem produktu z naszym dogłębnym zrozumieniem stanowiska  pracy.  Są  one  zaprojektowane  w  taki  sposób,  aby  były  łatwe  w  obsłudze, umożliwiające  szeroki  zakres  regulacji  i  ergonomiczne.  Dodatkowo,  cechują  się  niezwykłą trwałością  zapewniającą  bezproblemowe  i  szybkie  wielokrotne  zmiany  pozycji  z  siedzącej na  stojącą.  Wszystko  to  przekłada  się  na  zwiększenie  komfortu  pracy  i  naszego  zdrowia. Gdy raz spróbujesz - nie będziesz chciał wrócić do swojego dawnego trybu pracy!

 


 

Badania wskazują aż 46%
wzrost wydajności
w miejscach,
gdzie wykorzystywane
są stanowiska
do pracy stojącej.

  Fellowes Sit-Stand

 


 

1   2   3
         

Stanowisko do pracy FELLOWES Sit-Stand Lotus

 

Podczas prac związanych z projektowaniem stanowiska do pracy Fellowes Sit-Stand Lotus, skupiono się na stworzeniu rozwiązania typu Sit-Stand tak bardzo zintegrowanego i przyjaznego, aby mogło ono zastąpić Twoje biurko.

  • Opatentowane rozwiązanie Smooth Lift Technology sprawia, że stanowisko do pracy jest stabilne i bez wysiłku można zmieniać jego pozycję.
  • Oferuje 22 różne ustawienia wysokości, dzięki czemu możesz pracować w pozycji, która będzie dla ciebie idealna.
  • Innowacyjne rozwiązanie dotyczące organizacji kabli i gniazda zasilającego sprawia, że cała przestrzeń robocza pozostaje do Twojej dyspozycji.
  • Dostarczane już zmontowane - bez skomplikowanych instrukcji czy składania, wystarczy rozpakować i rozpocząć pracę.

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

Źródło: fellowes.pl

 


Poznaj markę: Fellowes