Historia tuszu w pigułce

 

Skąd wziąć tusz? Dziś jest to banalnie proste: wystarczy wejść na stronę CentrumPapieru.pl i, w zależności od potrzeb, zamówić tusz czarny lub kolorowy do swojej drukarki.

Tusze IMPRIME

Dawno, dawno temu w Chinach, na początku III tysiąclecia p.n.e., aby powstał tusz, w umiejętny sposób łączono sadzę drzew iglastych z olejami i klejem rybnym. Aby zakamuflować nieatrakcyjny zapach, dodawano do mieszanki kamforę lub piżmo. W starożytnej Europie tusz pozyskiwano z połączenia garbników i soli żelaza. Przez wiele stuleci sposoby uzyskiwania tuszu doskonalili mnisi, lekarze i aptekarze. W końcu w XIX w. produkujący perfumy August Leonardi wyprodukował trwały, nieblaknący i wodoodporny tusz. Od tego czasu w produkcji tuszu wiele się zmieniło, współcześnie jest on mieszaniną syntetycznych barwników. Producenci dbają o to, by spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz by to, co wydrukowane, pozostało przez wiele następnych lat pamiątką i źródłem wiedzy dla kolejnych pokoleń. Zapewniamy, że nasza marka Imprime będzie miała w tym swój duży udział.

 

5 lat gwarancji!

Imprime znaczy drukuj!

Imprime to seria produktów specjalnie wyselekcjonowanych, by spełnić Państwa wymagania. Wspieramy zarówno drukujących służbowo jak i pasjonatów przenoszących obraz na papier. Dokładamy wszelkich starań, by materiały niezbędne w tym procesie pozwalały skupić się na pracy a proces drukowania przebiegał bezproblemowo.

Jesteśmy partnerem na którego można zawsze liczyć!
Imprime to skrupulatnie dobrany wachlarz produktów takich jak, zamienne tusze do drukarek, tonery do drukarek, papiery fotograficzne, papier w roli do ploterów, które polecamy bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu.

 

 

 

fot. pixabay


Poznaj markę: Imprime