Pokładki FELLOWES - jak zapobiegać bólom nadgarstków?

 

Osoby pracujące stale przy komputerze doskonale znają przykre uczucie mrowienia i bólu rąk. Obejmuje on palce, dłonie i nadgarstki. Może on być nie tylko nieprzyjemnym objawem długotrwałego wysiłku, ale też symptomem choroby – zespołu cieśni nadgarstka. Prowadzi do niej nienaturalne wygięcie ręki, a w skrajnych – coraz częstszych w dzisiejszych czasach przypadkach – wymaga ona operacji.

Komplikacje z powodu przemęczenia nadgarstków są poważne, a przecież można im zapobiegać w prosty sposób. Chodzi o to, by wyeliminować punkty uciskowe sprawiające ból. Warto zrobić krótki test: Czy w czasie pracy przy komputerze nasze nadgarstki opierają się bezpośrednio o blat biurka? Czy ręce są „zwieszone” nad klawiaturą? Wystarczy jedna odpowiedź „tak”, by było jasne, że musimy skorygować naszą postawę przy pracy.

Przede wszystkim kąt między dłonią i nadgarstkiem powinien wynosić 0°. Konieczne jest kontrolowanie, czy w obrębie nadgarstków nie pojawia się ból i ucisk. Niezbędnym wyposażeniem miejsca pracy osoby pracującej przy komputerze jest podkładka pod mysz i nadgarstek. Podkładka żelowa pod mysz i nadgarstek FELLOWES CRYSTAL, jaką proponuje Centrum Papieru, wspomaga naturalne i komfortowe ułożenie rąk i zapobiega niepotrzebnemu uciskaniu nerwu pośrodkowego. To ergonomiczne rozwiązanie, które jest idealne w profilaktyce dysfunkcji nadgarstków. Podkładki Fellowes są lekkie, praktyczne, zaś walorem estetycznym jest ich kolorystyczna różnorodność. Mają antypoślizgową podstawę, dzięki której nie ślizgają się po powierzchni blatu. To niewielkie akcesorium, które może zapobiegać wielkim problemom zdrowotnym.

  Podkładki Fellowes

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 


Poznaj markę: Fellowes