Jak bałagan na biurku może wpływać na zdrowie?

 

Bałagan na biurku tworzą nie tylko porozrzucane karteczki z notatkami, wypisane długopisy i sterty dokumentów. To także zbiór przypadkowych elementów, które pojawiły się na stanowisku pracy nie wiadomo skąd. Czy materiały do pisania na naszym biurku są zebrane w jeden pojemnik? Świetnie. Ale czy on nie przewraca się przy każdym przypadkowym ruchu? Jeśli tak, to już niedobrze. A dokumenty? Są zebrane w stos w jednym miejscu ? Brawo! Ale czy nie musimy się nienaturalnie wychylać, by po nie sięgać? Czy nasze biurko jest dobrze zagospodarowane? Powinno być tak skonstruowane i zorganizowane, by wszystkie elementy jego wyposażenia były ustawione w sposób dogodny, czyli w odpowiedniej odległości, w zasięgu rąk. Zmorą biur są biegnące własnymi ścieżkami, nieuporządkowane kable, co nie tylko zakłóca estetykę, tworzy bałagan, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczne. Nieprzemyślane ustawienie i ułożenie elementów wyposażenia stanowiska pracy z czasem odbije się na naszym zdrowiu. Jeśli doskwiera nam od jakiegoś czasu ból pleców lub cierpimy na skurcze mięśni, a ich przyczyna jest trudna do ustalenia, przyjrzyjmy się naszym biurkom. Może tu tkwi problem?

 

Ramię do stanowiska Sit-Stand Lotus

 

Rozwiążmy go, instalując na przykład ramię do stanowiska na dwa monitory Fellowes Sit-Stand Lotus. Można regulować jego wysokość i rozstaw, co jest istotne dla komfortu i bezpieczeństwa pracy. Zaletą ramienia jest pozostawianie w tej samej pozycji w czasie podniesienia lub opuszczenia stanowiska. Wart też zapytać konsultantów Centrum Papieru o sortery na dokumenty oraz długopisy z podstawami, a także o narożne nakładki na biurko powiększające powierzchnię pracy. Pamiętajmy – porządek na biurku to nie tylko lepsza organizacja pracy, ale i lepsze samopoczucie.

 


 

Wstań zamiast siedzieć

Badania  prowadzone  w  ciągu  ostatnich  10  lat  potwierdziły,  że  długotrwałe  przebywanie w  pozycji  siedzącej  jest  szkodliwe  dla  zdrowia.  Niektóre  z  negatywnych  skutków  obejmują zwiększone  ryzyko  zawałów  serca  i  udarów  mózgu,  prowadzą  do  wysokiego  ciśnienia  krwi, a  także  podwyższonego  poziomu  cholesterolu.  Rozwiązania  typu  Sit-Stand  łączą w sobie efekty wielu badań i prac nad rozwojem produktu z naszym dogłębnym zrozumieniem stanowiska  pracy.  Są  one  zaprojektowane  w  taki  sposób,  aby  były  łatwe  w  obsłudze, umożliwiające  szeroki  zakres  regulacji  i  ergonomiczne.  Dodatkowo,  cechują  się  niezwykłą trwałością  zapewniającą  bezproblemowe  i  szybkie  wielokrotne  zmiany  pozycji  z  siedzącej na  stojącą.  Wszystko  to  przekłada  się  na  zwiększenie  komfortu  pracy  i  naszego  zdrowia. Gdy raz spróbujesz - nie będziesz chciał wrócić do swojego dawnego trybu pracy!

 


 

Badania wskazują aż 46%
wzrost wydajności
w miejscach,
gdzie wykorzystywane
są stanowiska
do pracy stojącej.

  Fellowes Sit-Stand

 


 

1   2   3
         

Stanowisko do pracy FELLOWES Sit-Stand Lotus

 

Podczas prac związanych z projektowaniem stanowiska do pracy Fellowes Sit-Stand Lotus, skupiono się na stworzeniu rozwiązania typu Sit-Stand tak bardzo zintegrowanego i przyjaznego, aby mogło ono zastąpić Twoje biurko.

  • Opatentowane rozwiązanie Smooth Lift Technology sprawia, że stanowisko do pracy jest stabilne i bez wysiłku można zmieniać jego pozycję.
  • Oferuje 22 różne ustawienia wysokości, dzięki czemu możesz pracować w pozycji, która będzie dla ciebie idealna.
  • Innowacyjne rozwiązanie dotyczące organizacji kabli i gniazda zasilającego sprawia, że cała przestrzeń robocza pozostaje do Twojej dyspozycji.
  • Dostarczane już zmontowane - bez skomplikowanych instrukcji czy składania, wystarczy rozpakować i rozpocząć pracę.

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 


Poznaj markę: Fellowes