Kto wymyślił fotografię?

 

Dziś zdjęcia możemy robić w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu, natychmiast publikować je w sieci i wysyłać na drugi koniec świata. Możemy je drukować na rewelacyjnym papierze fotograficznym Imprime Premium Gloss 230 gsm,  którego jasna, gładka i błyszcząca powierzchnia sprzyja produkcji kontrastowych i ostrych obrazów, czy na IMPRIME Premium PBW300 Pearl Bright White 300 gsm, umożliwiającym odzwierciedlanie obrazów w fotorealistyczny sposób.

 

Papier Imprime

 

Tymczasem Leonardo da Vinci, który oczywiście jako pierwszy pracował nad urządzeniem uwieczniającym obraz, aby go zachować, potrzebował kalki lub bibuły, które przykładał do ściany, żeby odrysować proporcje lub skróty perspektywiczne obrazu odbijającego się dzięki zastosowaniu urządzenia o nazwie camera obscura. Była to zamknięta skrzynia z otworem, w którym da Vinci umieścił soczewkę. Światło, które przez nią wpadało, odbijało się w lustrze i tworzyło obraz na ścianie. Taki obraz był jednak ulotny.

 

 

HP Sprocket   Dlatego moglibyśmy się założyć, że Leonardo da Vinci byłby fanem zarówno oferowanych przez nas papierów fotograficznych, jak i drukarek HP Sprocket Photo Printer do błyskawicznego drukowania zdjęć ze smartfonów i tabletów.

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

 


Poznaj markę: Centrum Papieru