Tajemnicze znaki typograficzne

 


Drukowanie jest obecnie niezwykle proste, możemy drukować wszystko i niemal wszędzie dzięki urządzeniom różnej wielkości i o różnym przeznaczeniu: od maleńkich HP Sprocket Photo Printer, przez tradycyjne drukarki laserowe i atramentowe, po wielkoformatowe, jak na przykład Canon imagePROGRAF iPF770.

Drukujemy już właściwie automatycznie, nie zastanawiając się nad istotą tej czynności. Warto jednak zatrzymać się nad kwestią druku tekstu, w którym nie tylko co, ale i to, w jaki sposób jest to zapisane, jest ważne.

Justowanie tekstu, wyrównywanie to właściwie absolutna podstawa, o której czasem się jednak zapomina. Nie tylko nadaje tekstowi przejrzystości, ale też ułatwia czytanie, a tym samym wpływa na odbiór treści. Kiedy więc przygotowujemy do druku tekst – krótszy czy dłuższy, zadbajmy o to, by miał wyrównane wersy. Na pewno dobrze będzie to o nas świadczyło i zadziała na naszą korzyść.
Mając do czynienia z tekstem i drukiem, stykamy się także ze znakami typograficznymi – jednymi bardziej, innymi mniej znanymi. Są naprawdę użyteczne i warto wiedzieć o nich więcej.


Poznaj markę: Canon