Kolor na pamięć

 


Zakreślacze. Te, które można nazwać kultowymi, czyli Stabilo Boss, kojarzy chyba każdy. Uwielbiają je dzieci, uczniowie i studenci, bo są kolorowe i poręczne. Ale kolory mają nie tylko znaczenie estetyczne – dzięki kolorom uczymy się szybciej i łatwiej zapamiętujemy informacje.

Człowiek odbiera świat wszystkimi zmysłami i to one w znacznym stopniu utrwalają zapamiętywanie. Pamięć trzeba trenować, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy rozmaite udogodnienia zwalniają nas z wielu obowiązków zapamiętywania i gdy informacje docierają do nas zewsząd.

 

Stabilo Boss

 

W procesie uczenia się stosowanie kolorów jest bardzo ważne, bo po prostu programuje nas na to, by zaznaczony fragment zapamiętać na dłużej. Kiedy go zakreślimy, uruchamiamy emocje, a to one właśnie w dużej mierze decydują, czy coś się w naszej pamięci utrwali, czy nie.

Stabilo nie tylko produkuje kolorowe artykuły do pisania, ale też zleca prowadzenie badań nad ich oddziaływaniem. Dowiodły one na przykład, że kolorem, którym najlepiej „utrwala” zaznaczone informacje, jest pomarańczowy.

Czasem dziwimy się może, że ludzie zapamiętują to, co my nazwalibyśmy chaosem czy bohomazami. To są jednak bardzo często inspirujące mapy myśli, wspomagające nie tylko zapamiętywanie, ale myślenie w ogóle. Oto wielka siła małego zakreślacza.

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

 


Poznaj markę: Stabilo