Cukier od Samsunga

 


Od lodówek przez telewizory po telefony. Ciekawe, jaka jest proporcja między posiadaczami dowolnego sprzętu tej firmy a osobami, które nigdy z niego nie korzystały. Choć wydaje się, że to niemożliwe… W tym roku firma obchodzi 80 urodziny i może się pochwalić imponującym dorobkiem.

Samsung to nie tylko producent sprzętu RTV i AGD. W pierwszych latach istnienia firmy jej założyciel handlował produktami spożywczymi, w tym alkoholem i suszonymi rybami. Na rozkręcenie interesu dostał od rodziców równowartość dwóch tysięcy ówczesnych średnich seulskich pensji.

Historia firmy jest bardzo mocno sprzężona z historią Korei i świata w ogóle. Na sytuację Samsunga wpłynął i konflikt japońsko-amerykański z okresu II wojny światowej i umowy Stalina z Kim Ir Senem. Samsung przez kolejne lata i w obliczu najgwałtowniejszych zmian koniunktury dowiódł swojej elastyczności. Gdy w latach 50. XX wieku sprzyjały temu okoliczności, stał się potężnym producentem cukru. Niecałe 10 lat później produkował już telewizory. Dziś jest producentem statków i samolotów, a w Emiratach Arabskich buduje elektrownie.

 

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 


Poznaj markę: Centrum Papieru