Święto Rodziny Krakowskiej

 

Data wydarzenia:
niedziela 27 maja 2018
godz. 12.00-18.00
Park im. Henryka Jordana

 

W niedzielę 27 maja 2018 odbędzie się Święto Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Na Krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

 

Zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 19.00. W tym czasie każdy kto odwiedzi Park Jordana nie będzie narzekał na nudę, ponieważ przygotowane atrakcje są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy – zachęca Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.

 

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.

 

W tym dniu Park Jordana zostanie podzielony na 7 stref tematycznych

  • Zdrowia i profilaktyki
  • Czytelnictwa
  • Sportu i rekreacji
  • Sztuki (tańca i plastyki)
  • Ekologii i zdrowego trybu życia
  • Bezpieczeństwa
  • Rodziny.

 


 

Strefa Zdrowia i profilaktyki

Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Będzie można skorzystać m.in. z porad stomatologicznych, dietetycznych, dermatologicznych oraz logopedycznych, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy lub skorzystać z badań – pomiarów ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, przesiewowych badań ostrości wzroku. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa zaprasza na badania diagnostyczne wad postawy oraz na porady rehabilitacyjne.

Pomożesz? Bo możesz!
Na stoisku DKMS przeszkoleni wolontariusze porozmawiają o misji i działalności Fundacji DKMS oraz pomogą dołączyć do bazy potencjalnych dawców, instruując, jak samodzielnie pobrać próbkę śliny. To tylko 10 minut, a dla kogoś szansa na życie!

 


 

Strefa Czytelnictwa

Miłośnicy książek będą mogli stworzyć wspólnie historię rodzinną zamkniętą w książce lub wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych ilustratorów. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajek napisanych przez najstarszych i wykonać do nich ilustracje oraz wziąć udział w konkursie komiksowym przygotowanym przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.

Biblioteka Kraków zaprasza do świata komiksu, gdzie w trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistów i fanów komiksu będzie można zgłębić swoją wiedzę o jego powstawaniu. Z pracownikami Biblioteki będzie można porozmawiać o czytelniczych trendach i wydawniczych nowościach.

Teatr Groteska zaprasza na warsztaty teatralne, podczas których będzie można się zapoznać m.in. z animacją lalki, grą aktorską w masce, zadaniami aktorskimi, plastyką ruchu, emisją głosu. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów Teatru Groteska.

Podczas Święta Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje znane wszystkim wydarzenie pn. Drugie Życie Książki, czyli wielką, bezpłatną akcję wymiany książek. Zachęcamy do przynoszenia książek (oczywiście w stanie dobrym) i wymiany ich na inne tytuły. Każda książka może znaleźć nowego właściciela! Szczegóły dot. akcji wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.drugiezycieksiazki.pl

 


 

Strefa Sportu i rekreacji

Wszyscy fani aktywnego stylu życia będą mogli wziąć udział m.in. w przejażdżkach konnych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, warsztatach samoobrony, zajęciach sprawnościowych i żeglarskich. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na warsztaty szermierki klasycznej.

Centrum Wspinaczkowe Forteca przygotuje stanowisko wspinaczkowe, a GoJump matę pneumatyczną do niskich akrobacji dla dzieci.

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na rozgrywki siatkarskie, bule oraz do wzięcia udziału w rodzinnej grze plenerowej „Rejs po Wiśle”

Akademia Piłkarska Diament zaprasza na Dzień Poszukiwania Diamentów – na uczestników czekać będzie 5 testów sprawności ogólnej i specjalnej, a na najlepszych darmowe treningi w AP Diament.

Ponadto na krakowskich Błoniach, Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy organizuje 4. KSOS Family Run. Jest to impreza biegowa przeznaczona dla wszystkich członków rodziny. szczegóły znajdują się na stronie www.familyrun.pl

Miłośników tańca czeka wielka potańcówka w Parku Jordana. Z myślą o wszystkich chętnych przygotowano parkiet, na którym wystąpią formacje taneczne młodzieżowych domów kultury. Popołudniu parkiet dostępny będzie dla Krakowian, którzy będą mogli tańczyć do muzyki proponowanej przez Boba Jazz Band, Swing Like That i Jazz Like That.

 


 

Strefa Sztuki

W tej strefie odbywać się będą warsztaty rękodzieła, warsztaty plastyczne, warsztaty zdobienia szkła, warsztaty origami, malowanie twarzy oraz wiele innych ciekawych aktywności.

 


 

Strefa Ekologii

W strefie Ekologii będzie można otrzymać sadzonkę od Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz wziąć udział w warsztatach ogrodniczych przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Krakowski Bank Żywności zaprasza na warsztaty tematyczne dot. zdrowego odżywiania się. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą jeszcze jak prawidłowo segregować odpady Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przygotowało warsztaty edukacyjne z konkursami. Stowarzyszenie Daleko Więcej przygotowało warsztaty plastyczne Pogromcy Smogu, a doradcy energetyczni z Wydziału ds. Jakości Powietrza będą udzielać informacji dot. m.in. dotacji do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny oraz programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

 


 

Strefa Bezpieczeństwa

Do tej strefy zapraszają Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oraz krakowska Straż Miejska, które dla uczestników przygotowali m.in. pokaz samochodów pożarniczych, zabawy dla dzieci, konkursy ze znakami drogowymi, miasteczko komunikacyjne, alkogogle i narkogogle.

Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli zajrzeć do wnętrza autobusu oraz sprzętu sprzątającego krakowskie ulice.

 


 

Strefa Rodzinna

W olbrzymiej strefie Rodzinnej będzie czekać m.in. Festiwal Gier Logicznych, warsztaty wokalno – rytmiczne, Plenerowa kraina eksperymentów, zajęcia animacyjne. Teatr Kraków King’s Players zaprezentuje program „Only in Poland, Baby!” – skecze prezentujące polskie maniery i zwyczaje. W trakcie wydarzenia zaprezentują się także krakowskie Kluby Rodziców oferujące m.in. zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, warsztaty psychologiczne, zajęcie gimnastyczne dla młodych mam, warsztaty kulinarne oraz bogatą ofertę dla rodziców najmłodszych Krakowian.

Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ oraz z ideą Budżetu Obywatelskiego.

 


 

Na wszystkich uczestników tegorocznego Święta będzie także czekała specjalna strefa gastronomiczna przygotowana przez Piknik Krakowski.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 


 

 

Jak wykorzystać Krakowską Kartą Rodzinną i Kartę Dużej Rodziny w Centrum Papieru?

Większa rodzina to duże szczęście i większe potrzeby. Kupując produkty, z których korzysta więcej osób, szczególnie trzeba zwracać uwagę na ich wydajność, zależącą przede wszystkim od jakości. Dlatego Centrum Papieru, rozumiejąc te potrzeby, wspiera od lat akcję i proponuje posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny możliwość zakupu materiałów eksploatacyjnych do druku z 10% procentowym rabatem.

 

Karta Dużej Rodziny Krakowska Karta Rodzinna

 

Rabatem objęliśmy produkty, z których jesteśmy szczególnie dumni: te firmowane logo Imprime, naszej marki, znanej coraz szerszemu gronu klientów. Są to m.in. zamienne tusze i tonery oraz papiery, kalki, płótna w roli – bo wiemy, że to rozwiązanie w każdej rodzinie okazuje się bardzo praktyczne. Ponadto proponujemy papiery marki DoubleA w różnym formacie: papier A4 premium, papier A3 premium, papier A5 premium, papier A4 Smartist, a także pełen asortyment z oferty marki Tecco, w tym papiery fotograficzne – bo większa rodzina to wiele chwil wartych uwiecznienia. Zawsze posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z przywileju atrakcyjnych cen przy zakupie materiałów biurowych i szkolnych. Zapraszamy!

 

 


 

Żródło: www.bip.krakow.pl

 

 


Poznaj markę: Centrum Papieru