Papiery Hahnemuhle Digital FineArt

 

Na świecie jest niewiele firm, które mogą być dumne z tak długiej historii jak Hahnemühle. Została założona w 1584 r. jako papiernia w Wyżynie Solling w Dolnej Saksonii, gdzie Hahnemühle stworzyło zorientowany na klienta i innowacyjny zakład produkcyjny.

Oczywistym jest, że produkty i metody produkcji zmieniły się w pewnym stopniu od 1584 r. Początkowo asortyment obejmował wyłącznie papier do pisania, ale później, artyści i Hahnemühle wymyślili papiery do drukarek atramentowych do druku cyfrowego. które zostały dodane do portfolio. Papiery Hahnemühle były używane od dziesięcioleci w produkcji przemysłowej, procesach produkcyjnych, a także w laboratoriach badawczych. Wiele rzeczy pozostało jednak niezmienionych - między innymi wysoki standard jakości, który gwarantuje najczystsze papiery do zastosowań artystycznych lub technicznych.

 

Dzięki wysokiej jakości pulpie i stosowaniu formuł, które są niezmienne od kilku stuleci, Hahnemühle produkuje tradycyjne papiery artystyczne, papiery do wydruków na drukarkach atramentowych FineArt i specjalistyczne papiery dla przemysłu. Są perfekcjonistami i niezawodnymi partnerami dla artystów, techników i naukowców. Firma produkuje papiery zgodnie z wymaganiami klientów i współpracuje z nimi w celu ciągłego udoskonalania swoich papierów, ciągle opracowując papiery dla nowych segmentów rynku.   Hahnemuhle 1584

 


 

Historia

27 lutego 1584 r. Herzog z Braunschweig przyznał prawo do budowy papierni rzemieślnikowi Mertenowi Spieß. W późniejszym czasie powstała "Reylingehäusische Papiermühle" - pierwsza papiernia w okolicach środkowych gór "Solling". W przyszłości papiernia stała się własnością potomków Mertena Spieß - przez 185 lat aż do sierpnia 1769 r. Następnie firma została sprzedana rodzinie Andrae, która posiadała go do 1884 r. W 1884 r. zakład został kupiony przez L. Heinemanna, który sprzedał go zaledwie dwa lata później w 1886 roku Carlowi Hahne. Carl Hahne przemianował fabrykę na "Büttenpapierfabrik Hahnemühle". W 1902 r. Hahnemühle została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH) i połączyła się z Schleicher & Schuell, spółką z Düren. W 1927 Schleicher & Schuell stała się wyłącznym właścicielem Hahnemühle . 1 lipca 2002 r. Hahnemühle została przemianowana na Hahnemühle FineArt GmbH. W 2004 r. Hahnemühle został wyodrębniony ze Schleicher & Schuell i od tego czasu działa niezależnie.

 

Do końca XIX wieku Hahnemühle zatrudniał mniej niż 15 pracowników. Głównymi produktami były ręcznie robione artykuły piśmienne i papier kancelaryjny. Pod kierownictwem Carla Hahne rozpoczęła się produkcja papieru artystycznego i papieru filtracyjnego o wysokiej czystości. W 1920 roku zakład zatrudniał już ponad 120 pracowników.

W dobie industrializacji produkcja artykułów artystycznych stawała się coraz bardziej zmechanizowana. Pierwszą maszyną do produkcji papieru była maszyna do formowania papieru, zainstalowana na początku lat dwudziestych XX wieku. Następnie maszyna Fourdrinier. Aż do lat 60. niektóre papiery były wykonywane całkowicie ręcznie. W latach siedemdziesiątych Hahnemühle opracował pierwszy bezkwasowy i archiwalny papier produkowany maszynowo. Pod koniec 1990 roku powstały pierwsze papiery do drukarek Fine Art oparte na tradycyjnych papierach artystycznych. Wielokrotnie nagradzana kolekcja cyfrowa FineArt to dziś wiodąca na świecie oferta papieru. Galerie, muzea i kolekcjonerzy ufają papierom "Made in Germany".

 

Dziś Hahnemühle jest jedną z ostatnich papierni, które produkują wysokiej jakości papiery artystyczne i papiery filtracyjne o wysokiej czystości do różnych celów.

Hahnemühle Digital FineArt Collection jest światowym liderem w segmencie papieru do drukarek atramentowych wysokiej jakości. To wyjątkowe, że Hahnemühle produkuje papier w tym samym miejscu od ponad 430 lat.

  Hahnemuhle

 FineArt Media

 

 

Matt FineArt smooth

Hahnemuhle Matt FineArt smooth

 

Hahnemuhle Matt FineArt textured  

Matt FineArt textured

 

 

Glossy FineArt

Hahnemuhle Glossy FineArt

 

Hahnemuhle Canvas FineArt  

Canvas FineArt

 

 


 

Hahnemühle Photo

To podstawowy asortyment uniwersalnych papierów do drukarek atramentowych, które idealnie nadają się do codziennego drukowania. Ta prosta w użyciu seria papierów, która charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i zapewnia atrakcyjną cenę, dzięki czemu jest doskonałym wyborem do standardowych zdjęć, plakatów i fotoksiążek.

Papiery naturalne na bazie celulozy lub materiały powlekane żywicą (resin coated), w połączeniu ze zoptymalizowaną powłoką atramentową do zastosowań fotograficznych, zapewniają najlepsze rezultaty w codziennym druku.

 

  Hahnemuhle Photo

 


 

Hahnemühle Platinum Rag

300 gsm - 100% bawełny - nie zawiera alkalicznych środków buforujących

Hahnemühle Platinum Rag to niepowleczony papier artystyczny, który został zaprojektowany w celu spełnienia najwyższych wymagań jakościowych w zakresie druku platynowego i wszelkich innych nietradycyjnych procesów drukowania fotografii, takich jak Palladium, Van Dyke, Cyanotype i Salt Prints.

 

Hahnemühle Platinum Rag  

Naturalny, jasnobiały papier o gramaturze 300 g/m² wykonany jest ze 100% włókien bawełny. Nie zawiera kwasów i nie zawiera żadnych alkalicznych środków buforujących.

Hahnemühle Platinum Rag wyróżnia się szerokim zakresem tonalnym i bardzo głęboką czernią. Gładka, lekko teksturowana powierzchnia sprawia, że papier jest przyjemny w dotyku. Obie strony mają bardzo dobrą jakość druku bez zauważalnej różnicy podczas drukowania zarówno z przodu, jak i z tyłu.

 

 


 

Profile ICC

Hahnemühle FineArt ICC-Profiles

Profile ICC charakteryzują gamę kolorów (zakres) dla kombinacji drukarki, atramentu i papieru. Korzystając z zarządzania kolorami, można włączyć optymalne przejście z widoku monitora (na przykład AdobeRGB) do gamy, którą drukarka może wydrukować.

 

Profile, które zapewnia Hahnemuhle, to profile RGB do użytku z twoim sterownikiem drukarki i twoją aplikacją graficzną (nie z każdym oprogramowaniem RIP). Wszystkie profile zostały zweryfikowane za pomocą wydruków próbnych.

Hahnemühle oferuje profile do profesjonalnych drukarek fotograficznych z pigmentowymi atramentami UV do drukowania FineArt.

Pakiet profili jest ciągle aktualizowany i rozszerzany. Profile do starych modeli drukarek i papierów znajdują się w specjalnym archiwum.

  Profil ICC

 


 

Certyfikat Autentyczności
i System Hologramów Hahnemühle

Certyfikat Autentyczności i System Hologramów Hahnemühle został zaprojektowany w celu ochrony bezpieczeństwa i autentyczności Twoich prac i reprodukcji na papierze Hahnemuhle oraz w celu zmniejszenia ryzyka fałszowania.

 

Certyfikat Hahnemuhle  

Każdy certyfikat jest wykonany z najwyższej jakości papieru i posiada fluorescencyjne włókna zabezpieczające - w formacie A4 oraz z nadrukiem Hahnemühle. Na certyfikat należy nakleić hologram opatrzony indywidualnym numerem. Drugi, identyczny hologram powinien być następnie umieszczony do odwrotnej stronie grafiki.

Połączenie certyfikatu i hologramu zapewnia, że każdy Certyfikat Autentyczności odnosi się do konkretnego dzieła sztuki. Istnieje możliwość utworzenia indywidualnego certyfikatu.

 


 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

 

 

Źródło:
https://www.hahnemuehle.com/en/hahnemuehle.html

 


Poznaj markę: Hahnemühle