Atrament kontra laser - drukarki EPSON EcoTank

 

Co to jest EcoTank?   EPSON EcoTank

 

Drukarka EPSON EcoTank różni się zasadniczo od większości drukarek – zamiast kartridży posiada duży zbiornik, który można napełniać atramentem z dołączonych butelek. Już na początek otrzymujesz wystarczająco dużo atramentu, by wydrukować nawet 14 000 stron2 – oznacza to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu, bo nie musisz już często wymieniać kartridży. Instalacja jest prosta, uzupełnianie nie powoduje zabrudzeń, a niezawodna konstrukcja gwarantuje kolejne strony doskonałych wydruków.

 

Firma Epson jako pierwsza zaoferowała drukarki bez kartridży,
a teraz jest największym na świecie dostawcą drukarek
z pojemnikami na atrament5. Na całym świecie sprzedanych
zostało ponad 30 milionów drukarek EcoTank6.

 • Szybsze niż modele konkurencji7
 • Inteligentna konstrukcja
 • Niezawodność
 • Zero problemów
 • Większy wybór

 

Zobacz ofertę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych
EPSON EcoTank >>

  EPSON EcoTank

 

 

Atrament kontra laser EPSON

 


 

 1. 3-letni okres, na jaki wystarczy zapas atramentu, oszacowano na podstawie średniej miesięcznej liczby drukowanych stron wynoszącej 225 wydrukowanych stron na domowych i biurowych drukarkach EcoTank oraz 40 zdjęć dla drukarek fotograficznych EcoTank. Obliczenia oparto na najniższej wydajności dołączonej butelki z czarnym atramentem w przypadku drukarek domowych i biurowych oraz najniższej wydajności dołączonego atramentu fotograficznego w przypadku drukarek fotograficznych.
 2. Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 24712. Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 24711. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych zdjęć, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.
 3. Dotyczy wszystkich modeli oprócz L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnia liczba wymaganych kartridży/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu dostarczonych w zestawie butelek z atramentem z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., na podstawie raportu IDC o sprzedaży drukarek w regionie EMEA (dane na I kwartał 2018 r.) i raportu IDC o sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2017 r.). Koszty wydruku obliczone dla kartridży standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi IDC dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridży podana na stronach internetowych producentów. Dotyczy modeli L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnią oszczędność obliczono podczas drukowania takiej samej liczby stron przy użyciu dołączonych butelek z tuszem z serii EcoTank z wyłączeniem kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., na podstawie raportu IDC o sprzedaży drukarek w regionie EMEA (dane na I kwartał 2018 r.) i raportu IDC o sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2017 r.). Koszty wydruku obliczone dla kartridży standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi IDC dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridży podana na stronach internetowych producentów.
 4. Liczba wydrukowanych stron oparta jest na maksymalnym koszcie wydruku jednej strony przy użyciu butelek z atramentem Epson z serii 101, 103 i 664. Koszt wydruku jednej strony oblicza się jako sumę łącznej sugerowanej ceny detalicznej butelek z atramentem w kolorach cyjan, magenta i żółty w przypadku stron kolorowych i w kolorze czarnym w przypadku stron monochromatycznych podzieloną przez liczbę uzyskanych stron wydruków. Sugerowane ceny detaliczne z sierpnia 2018 roku.
 5. Na podstawie danych o sprzedaży pochodzących z raportu IDC WW HCP Tracker (dane z IV kwartału 2018 r.).
 6. Liczba sprzedanych na świecie produktów z pojemnikami na atrament o dużej pojemności w latach 2010–2017. Wartości oparto na raporcie IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2018Q1.
 7. Na podstawie porównawczych testów wydajności druku pojedynczych stron (porównano modele Epson L3150/L4160 z urządzeniami HP Ink Tank Wireless 415 i Canon G3010), przeprowadzonych przez Keypoint Intelligence – Buyers Lab (BLI), sierpień/maj 2018. Najkrótszy czas druku pojedynczej strony porównano z testowanymi konkurencyjnymi urządzeniami A4 Wi-Fi typu 3 w 1 OEM z systemem stałego zasilania w atrament. Pełne wyniki i szczegółowe informacje na temat warunków testów można znaleźć w raportach Buyer Lab tutaj: Buyers lab report - Epson L3150.pdf, Buyers lab report - Epson L4160.pdf. Epson jest zarejestrowanym znakiem towarowym, a slogan EXCEED YOUR VISION i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi albo znakami towarowymi firmy Seiko Epson Corporation. Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność innych podmiotów i zostały wykorzystane tylko w celach identyfikacyjnych.
 8. Wymaga połączenia bezprzewodowego z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect

Poznaj markę: Epson