Drukarki fotograficzne EPSON SureColor SC-P700 i SC-P900

 

Drukują tak dobrze jak wyglądają

Firma Epson ogłosiła wprowadzenie nowych drukarek fotograficznych: SureColor SC-P700 i SureColor SC-P900. Są to odpowiedniki wcześniejszych modeli SC-P600 (A3+) i SC-P800 (A2). Oba mają zupełnie nowe konstrukcje do obsługi papieru w rolce i eliminują zamianę czarnego tuszu.

Wygląd też się liczy. Filozofia projektowania została ustalona na podstawie badań użytkowników i chęci tworzenia drukarek fotograficznych, które są tak przyjemne dla oka jak wydruki, które drukują. Zarówno SC-P700 (A3+), jak i SC-P900 (A2+) są wyposażone w technologię Carbon Black i atrament UltraChrome Pro10 dla najprawdziwszej, najgłębszej czerni.

 

 • trzy podajniki papieru pozwalające korzystać z szerokiego zakresu nośników
 • wartość D-Max dla czarnego tuszu: 2,95
 • 4,3-calowy optyczny ekran dotykowy LCD (pozwalający na obsługę także w rękawiczkach) z możliwością personalizacji interfejsu
 • oprogramowanie Epson Media Installer ułatwia obsługę sprzętu
 • rozszerzona gama odcieni koloru niebieskiego umożliwia drukowanie ultrarealistycznych obrazów
 • czarne tusze: matowy (MBK) i fotograficzny (PK) - bez przełączania
 • oprogramowanie Epson Print Layout przyspiesza i ułatwia zarządzanie drukowaniem w kolorze.
 • zintegrowany beztrzpieniowy moduł podajnika rolkowego w modelu SC-P700; opcjonalny w SC-P900
 • nowy automatyczny podajnik arkuszy (ASF) eliminuje trudności przy drukowaniu prac artystycznych
 • najmniejsze wymiary i waga w swojej klasie
 • poprawiona szczelność obudowy chroni przed pyłem i brudem

 

EPSON SureColor SC-P700, EPSON SureColor SC-P900

 

Drukarki fotograficzne EPSON SureColor SC-P700 i SC-P900, zostaly opracowane z myślą o profesjonalnych fotografach, labolatoriach fotograficznych oraz o ambitnych fotografach amatorach, którzy cenią wysokiej jakości wydruki. Oba modele potrafią połączyć formę z funkcją, aby uzyskać doskonały efekt. Dokładność i jakość wydruku jest dodatkowo zwiększona przez najgłębszą czerń i rozszerzoną gamę kolorów niebieskich

 

Dokładność i głębia obrazu

SC-P700 i P900 to przede wszystkim wyjątkowej jakości druk. Zwiększoną gęstość czerni w celu uzyskania lepszej gradacji, głębszej czerni i mniejszej ziarnistości uzyskano dzięki atramentowi UltraChrome Pro 10, nowej głowicy drukującej F10 i technologii wzmocnienia czarnego płaszcza (BEO) w celu uzyskania bardziej wyraźnych szczegółów i tekstury w czarnych obszarach. Gama kolorów niebieskich pozwala użytkownikowi dokładniej odtwarzać obraz widoczny na ekranie.

Atrament EPSON

 

Estetyczny, dyskretny design

SC-P700/P900 to czysta, kompaktowa i dyskretna konstrukcja, która wtapia się w najbardziej kreatywne miejsca w pracy. Urządzenie jest całkowicie uszczelnione, aby chronić przed kurzem i brudem.

Wymiary

Łatwy w użyciu

Prostotę konstrukcji uzupełnia łatwość obsługi. Posiadają konfigurowalny interfejs użytkownika, wewnętrzne oświetlenie, bez wrzeciona i zintegrowany podajnik papieru w roli, podawanie papieru typu Fine Art z ASF, łatwe ustawianie profilu nośnika, drukowanie z urządzeń inteligentnych i brak konieczności przełączania czarnego atramentu dzięki nowej głowicy drukującej F10 dla 10 kolorów.

 

Elastyczność dopasowana do Twoich ambicji

SC-P700 drukuje do 13 cali na szerokiej gamie mediów w arkuszach o grubości do 1,5 mm). Posiada zintegrowany podajnik papieru w roli. SC-P900 drukuje do 17 cali na szerokiej gamie mediów o grubości do 1,5 mm. W odróżenieniu od SC-P700 model P900 ma opcjonalny beztrzpieniowy moduł podajnika rolkowego.

 

Głowica drukująca i atramenty

Jednostka drukująca dwóch nowych urządzeń Surecolor jest identyczna. W każdym kanale kolorów stosuje się 180 dysz (mikro-piezo), które mogą wytwarzać kropelki o zmiennej wielkości do 1,5 pikolitra. Epson określa prędkość drukowania w wysokiej standardowej jakości jako 44 sekundy dla mniejszego zdjęcia pocztówkowego lub 3 min. 17 s. dla wydruku A3. SC-P900 zajmuje około 4:51 minut na zdjęcie A2 bez obramowania. Nowe atramenty pigmentowe są używane w dziesięciu nabojach. Fioletowy odcień świętuje swoją premierę. Łączy to trzy podstawowe kolory (cyjan, magenta, żółty), ponieważ oba jasne atramenty dla cyjanu i magenty o zmniejszonym pokryciu, a także dwa odcienie szarości. Epson nazywa zestaw kolorów „UltraChrome Pro10”.

 

 

Zmiana czarnego tuszu bez przelewania

Czarny tusz jest dostępny w dwóch wersjach: czarny fotograficzny dla lepszego drukowania na błyszczących mediach i czarny matowy dla wszystkich innych mediów. Nowością jest to, że Epson zainstalował osobne dysze drukujące do obu czarnych atramentów. Co za tym idzie, nie ma już konieczności marnowania tuszu i czasu na przełączanie pomiędzy kanałami głowicy.

 

Głęboka czerń

Oprócz lepszego pokrycia kolorów w niebieskim obszarze, Epson informuje również, że maksymalna gęstość została teraz ponownie zwiększona do 2,95 Dmax na błyszczącym papierze. Epson wykorzystuje nową technologię o nazwie „Black Enhance Overcoat” (BEO) do nowych modeli. Wydruk jest „pokryty” jasnoszarym atramentem obok czarnego atramentu. Tę metodę można jawnie wybrać i odznaczyć w sterowniku.

Black Enhance Overcoa

Podajniki i formaty mediów

Standardowa taca papieru może pomieścić do 120 arkuszy zwykłego papieru lub maksymalnie 50 arkuszy papieru fotograficznego. Można podawać nośniki o grubości do 0,11 mm. Oryginalne nośniki firmy Epson o grubości do 0,5 mm również nie powinny stanowić problemu. Drukowanie bez obramowania jest możliwe w obu modelach we wszystkich popularnych formatach od 10x15 cm w górę.

W przypadku SC-P700 idzie to w górę do wersji ponadgabarytowej od A3 / A3+ (329x483 mm), a w przypadku SC-P900 do A2+ (431 x 648 mm). Zwykle automatyczne drukowanie zdjęć po obu stronach nie jest możliwe - nowe modele Surecolor nie są wyjątkiem. Jednak w przypadku zwykłego papieru istnieje kreator ręcznego drukowania dwustronnego.

  Format

 

Sztywne media o grubości do 1,5 mm

Cięższy papier lub sztywne nośniki o grubości do 1,55 mm można również wciągnąć przez dostępny z przodu podajnik papieru artystycznego lub tektury. W przypadku tektury Epson określa margines wydruku na górze 20 mm i 3 mm ze wszystkich stron. Za pomocą osobnej tacy można również nadrukować na płytach CD, DVD lub Bluray. Ta funkcja była wcześniej dostępna tylko dla modelu A3.

 

Nowy podajnik papieru rolkowego

Podajnik papieru rolkowego dla obu modeli został całkowicie zmieniony. W SC-P700 jest on wygodnie zintegrowany bezpośrednio z urządzeniem i wystarczy go wyciągnąć. Nie wymaga to również mocowania we wrzecionie - rolka musi być tylko włożona. Można stosować rolki o szerokości od 210 mm (A4) do 329 mm (A3 +), które Epson oferuje na długości 10 metrów. Maksymalna średnica rolki jest ustawiona na 84 mm. SC-P700 pozostawia niezadrukowany margines co najmniej 50 mm u góry i 14 mm u dołu. Nie ma automatycznego zespołu tnącego.   Podajnik SC-P700
Podajnik SC-P900   W przypadku SC-P900 moduł papieru rolkowego jest tylko jako opcja. Podajnik jest to w kształcie „pudełka” i wymaga tylko włożenia szpuli, która może mieć średnicę gilzy 2 lub 3 cale. SC-P900 drukuje na rolkach o szerokości do 431,8 mm i maksymalnej średnicy do 132 mm. Umożliwia to osiągnięcie maksymalnej długości wydruku około 30 metrów.

 

Połączenia i obsługa

Obie drukarki można zintegrować z siecią przez USB (wersja 3.0) z komputerem PC lub Mac, a także przez Ethernet lub Wan. Pasmo 5 GHz dla połączeń bezprzewodowych jest nowe. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie z Wifi-Direkt. Drukarki są również kompatybilne z Mopria, Airprint, Google Cloudprint, Epson Connect i można nimi również sterować za pomocą aplikacji na iOS lub Androida.

 

Materiały eksploatacyjne

Oprócz maksymalnego formatu wydruku i moduły podajnika papieru rolkowego, zastosowane wkłady atramentowe stanowią trzecią główną różnicę między tymi dwoma modelami, a ich poprzednikami. Nowe wkłady zawierają nieco mniej atramentu niż wcześniej.

SC-P700 używa dziesięciu nabojów serii T46S, z których każdy ma 25 ml pojemności. W przypadku SC-P600 naboje były nieco większe - 25,9 ml. W SC-P900 Epson znacznie zmniejszył ilość napełnienia. Zamiast 80 ml na kartridż (SC-P800), w kartridżach serii T47A jest tylko 50 ml.

Obie drukarki mają wymienny zbiornik konserwacyjny, którego nie miał model SC-P600. W ten sposób gromadzi się nadmiar atramentu, który jest generowany podczas regularnego użytkowania lub inicjowanego czyszczenia głowicy drukującej.

 

Nadruk na płytach

Tworzenie spersonalizowanych płyt CD / DVD / Bluray nie stanowi problemu. Dzięki specjalnej tacy możesz nadrukować zdjęcie lub opis zawartości bezpośrednio na nosniku.

Nadruk na płytach

 


SC-P700 i SC-P900 będą dostępne od kwietnia 2020 r.


Poznaj markę: Epson