Nowe plotery Canon iPF TX-2100, TX-3100, TX-4100 oraz seria TZ-30000


Canon uzupełnia serię imagePROGRAF TX o pięć nowych modeli drukarek wielkoformatowych: 24-calowy TX-2100, 36-calowy TX-3100, 44-calowy TX-4100 oraz wielofunkcyjne TX-3100 MFP Z36 i TX-4100 MFP Z36. Urządzenia są szybkie i zapewniają wysoką przepustowość przy jednoczesnym zachowaniu idealnej jakości druku. Automatyczne rozpoznawanie materiałów do zadruku i zaawansowane systemy bezpieczeństwa sprawiają, że nowe drukarki sprawdzą się w branży architektonicznej, inżynierskiej i budowlanej, sklepach detalicznych oraz wewnętrznych firmowych działach druku.
Nowy poziom produktywności

Zarówno w przypadku druku barwnych plakatów, jak i wielu kopii dokumentacji CAD w wysokiej rozdzielczości, nowa linia imagePROGRAF TX umożliwia szybkie wydruki, które otrzymywane są dzięki naciśnięciu jednego przycisku, czy to z poziomu komputera, czy bezpośrednio z nośnika USB. Szybki rozruch i błyskawiczne przetwarzanie zadań eliminują jakiekolwiek opóźnienia. Ponadto wydajność urządzenia wspierana jest przez stałą prędkość druku do 3,2 strony na minutę oraz brak konieczności przycinania.

Urządzenia zaprojektowane są tak, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną łatwość obsługi. Kiedy rolka papieru zostaje umieszczona w podajniku imagePROGRAF TX, drukarka sama rozpoznaje szerokość i typ materiału, a intuicyjny panel kontrolny z ekranem dotykowym o przekątnej 4.3 cala podaje dokładne informacje na jego temat.

Stworzona z myślą o wydruku wysokonakładowym opcja podwójnej rolki ze wsparciem wymiany w trybie „hot swap”, a także pojemne zbiorniki tuszu, gwarantują do 350 m nieprzerwanego wydruku z dwóch identycznych rolek lub w razie potrzeby zamiennie z dwóch rolek różnych materiałów. Umieszczona na froncie urządzenia opcjonalna układarka o pojemności do 100 wydruków w formacie A0 może być łatwo złożona w każdym momencie, aby nie zajmować miejsca.
Dokładny wydruk, żywe kolory

Nowe urządzenia imagePROGRAF TX, znane z idealnej jakości druku, łączą możliwości głowic drukujących Canon z pięciokolorowymi pigmentowymi tuszami LUCIA TD, zapewniając wydruk ostrych linii, precyzyjnych znaków i żywych kolorów nawet na zwykłym papierze. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w przypadku szczegółowych rysunków CAD oraz plakatów. Aby zapewnić wytrzymałość wydruków, które wykorzystywane są na zewnątrz, tusze charakteryzują się doskonałą odpornością na warunki pogodowe i mogą być stosowane na wodoodpornych materiałach Canon.

Skan i druk

Dla potrzeb szybkiego i wydajnego skanu oraz druku, wielofunkcyjne urządzenia imagePROGRAF TX-3100 MFP Z36 i TX-4100 MFP Z36 wyposażono w lekki skaner Z36. Technologia SingleSensor™ pozwala oszczędzić czas i gwarantuje dokładne oraz równe skanowanie na całej szerokości i to bez potrzeby łączenia obrazów oraz kalibracji.


Nowe urządzenia serii imagePROGRAF TX

 

Ploter CANON imagePROGRAF TX-2100 (610mm)

     
 

Ploter CANON imagePROGRAF TX-3100 (914mm)

     
 

Ploter CANON imagePROGRAF TX-3100 MFP Z36 (914mm)

     
 

Ploter CANON imagePROGRAF TX-4100 (1118mm)

     
 

Ploter CANON imagePROGRAF TX-4100 MFP Z36 (1118mm)Nowa linia urządzeń dostępna będzie w sprzedaży od marca 2021 roku.  Najszybsza w historii drukarka imagePROGRAF udoskonali druk wielkoformatowy CAD/GIS. Nowy model Canon imagePROGRAF TZ-30000 łączy w sobie szybkość druku z nowoczesnymi funkcjami, wspierającymi produktywność i wydajność. Dzięki ulepszonej obsłudze materiałów do zadruku oraz możliwości druku projektów w wysokiej rozdzielczości, takich jak rysunki CAD/GIS, wizualizacje, mapy i plakaty, drukarka jest idealnym wyborem zarówno dla przedsiębiorców z branży architektonicznej, inżynierskiej, budowlanej, produkcyjnej, jak i profesjonalnych dostawców usług druku oraz punktów kopiujących. A w uzyskaniu jeszcze większej wydajności pracy pomoże wielofunkcyjny model urządzenia imagePROGRAF TZ-30000 MFP Z36, który wyposażono w nowoczesny i precyzyjny skaner.


Maksymalna wydajność, minimalne przestoje

Druk z prędkością czterech arkuszy CAD w formacie A1 na minutę sprawia, że najnowszy model drukarki może się poszczycić mianem najszybszego spośród całej serii imagePROGRAF. Urządzenie wyposażono w pojemne zbiorniki tuszu o objętości 700 ml i moduł podawania z dwóch rolek. Dzięki pojemnej układarce, mieszczącej nawet do 100 arkuszy A0 oraz wsparciu oprogramowania Direct Print Plus do zarządzania procesem pracy, drukarka bez trudu radzi sobie z nakładami produkcyjnymi sięgającymi od 300 do nawet 500 metrów kwadratowych miesięcznie. Tak wyposażona maszyna pozwala maksymalizować wydajność, jednocześnie minimalizując przestoje w pracy.

Z myślą o zapewnieniu wysokiej produktywności, nowa seria drukarek umożliwia wymianę materiałów w trybie „hot swap”. Innymi słowy – urządzenia jako pierwsze w swojej kategorii umożliwiają uzupełnianie arkuszy i tuszów w czasie, gdy pracują. Moduł smart roll ułatwia podawanie różnych materiałów drukarskich do maszyny: użytkownik wkłada jedynie rolkę do podajnika, a drukarka zajmuje się resztą. Pierwszy arkusz CAD formatu A1 może być w rękach użytkownika już w 19 sekund od kliknięcia przycisku „drukuj”. Ponadto sterownik druku CPP i narzędzie CPP Publisher Select, dzięki monitorowaniu szerokości rolki i ilości dostępnego papieru przed rozpoczęciem druku, ograniczają liczbę błędnych wydruków.


Wysoka jakość druku

Nowa drukarka wykorzystuje wyjątkową technologię tuszu LUCIA TD od Canon. Główny cel to druk dowolnego projektu w najwyższej jakości: od rysunków CAD po mapy i plakaty na szerokiej gamie powlekanego i niepowlekanego papieru. Wyraźne czarne linie i tekst mogą być doskonale odtworzone nawet w przypadku niepowlekanego papieru. Co więcej, dzięki odpornym na warunki pogodowe tuszom, żywe kolory nie blakną, nawet gdy stosowany jest niedrogi, prosty papier do drukarek atramentowych.

Udoskonalona konstrukcja i bezpieczeństwo

Oszczędność przestrzeni i ergonomiczny design konsoli imagePROGRAF TZ-30000 sprawiają, że zadania, takie jak wymiana tuszu i rolek wykonywane są z przodu urządzenia, podczas gdy gotowe wydruki odbiera się z jego szczytu.

Dodatkowo model MFP Z36, dzięki integracji wielofunkcyjnego skanera o wysokiej jakości z systemem podwójnego źródła światła LED, oferuje jeszcze większą funkcjonalność i to pomimo jego mniejszego rozmiaru. Duży ekran dotykowy wyposażono w łatwą w obsłudze opcję podglądu wydruku i liczne możliwości obróbki obrazu. Drukarkę można bezproblemowo przystosować do użytku w mniejszym biurze.

Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wszystkie dane mogą być usuwane z dysku twardego natychmiast po zakończeniu każdego zadania druku, a kod PIN i opcje bezpieczeństwa interfejsu zabezpieczą przed nieautoryzowanym dostępem.

 Nowe urządzenia serii imagePROGRAF TZ

 

Ploter CANON imagePROGRAF TZ-30000 (914mm)

     
 

Ploter CANON imagePROGRAF TZ-30000 MFP Z36 (914mm)

 

Nowe urządzenia imagePROGRAF TZ-30000 oraz TZ-30000 MFP Z36 będą dostępne od maja 2021 r.


 

 

Zadzwoń     12 411 94 96
         
Napisz emaila     kontakt@CentrumPapieru.pl
         
Zamów online     www.CentrumPapieru.pl

 

 


Poznaj markę: Canon