Etykietowania, a efektywność pracy hybrydowej

 

 

Usprawnij inwentaryzację urządzeń dzięki oznakowaniu

Gdy miejsce pracy ewoluuje i rozszerza się na miejsce zamieszkania, pracownicy przynoszą do domu więcej firmowego sprzętu niż kiedykolwiek wcześniej, a przedsiębiorstwom nie jest łatwo nad tym zapanować. Duże korporacyjne działy IT od lat stosują metody znakowania aktywów, jednak mniejsze firmy mogły do tej pory nie mieć takiej potrzeby.

Znakowanie urządzeń polega na tworzeniu unikalnego kodu seryjnego lub kodu kreskowego dla każdego sprzętu - niezależnie od tego, czy jest to myszka, ładowarka, laptop czy nawet krzesło biurowe. Pozwala to firmom prowadzić rejestr aktywów, dzięki czemu procesy planowania i zarządzania zasobami są bardziej efektywne, kontrola zapasów staje się sprawniejsza, a działy IT mają ułatwione zadanie przy identyfikacji sprzętu.

Konserwacja i aktualizacja oprogramowania sprzętowego również może być rejestrowana poprzez umieszczanie odpowiedniego oznakowania na aktywach. Dzięki temu bezpieczeństwo urządzeń firmowych jest zachowane.

 

 

Drukowanie etykiet wysyłkowych może być jeszcze łatwiejsze

Praca hybrydowa często wiąże się z wysyłaniem paczek i listów służbowych z domu.

Aby zapewnić zgodny z przepisami, sprawny i profesjonalny proces można zastosować bezprzewodową drukarkę do znakowania przesyłek w biurze domowym. Umożliwia to pracownikom szybkie tworzenie wyraźnych etykiet – dzięki temu paczki są dostarczane na czas i nie są odrzucane z powodu niewyraźnego oznakowania. 

A pomogą w tym drukarki:

 

 Znakowanie sprzętu pomocne w przypadku zgubienia urządzenia

Praca hybrydowa oznacza zabieranie firmowego sprzętu do domu, przez co zwiększa się ryzyko jego zagubienia podczas transportu. Naraża to organizację na dodatkowe koszty, ale przede wszystkim sprawia, że poufne dane i dokumenty mogą dostać się w niepowołane ręce.

Firmy ograniczają to ryzyko i zwiększają szanse na odzyskanie sprzętu poprzez wyraźne oznakowanie mienia etykietą z adresem i danymi kontaktowymi. Dzięki temu osoby, które go znalazły, mogą łatwo zwrócić właścicielowi.

Warto pamiętać, że sprzęt jest może być narażony na ryzyko zaginięcia również w biurze – szczególnie gdy wzrosła liczba pracowników nieposiadających własnego biurka. Etykietowanie przedmiotów nazwiskiem pracownika lub jego numerem identyfikacyjnym pomaga zapobiec takim sytuacjom.

Samej drukarki nie wystarzy, żeby wszystko oznakować, oto niektóre taśmy dedykowane do drukarek Brother:

 

 

 Organizacja biura w domu

Prawdopodobnie w przyszłości firmy będą miały obowiązek wyposażenia dedykowanej przestrzeni do pracy w domach pracowników. Przedsiębiorstwa mogą aktywnie wyprzedzić ten proces, pomagając już teraz lepiej zaplanować przestrzeń roboczą członków zespołów.

Praca w domu oznacza więcej sprzętu, więcej kabli i więcej „papierkowej roboty” w miejscu zamieszkania. Firmy mogą wspierać swoich pracowników w organizacji stanowiska roboczego umożliwiając im efektywne oznaczanie kabli, folderów, plików i pudełek do przechowywania. Wprowadzanie dobrych praktyk biurowych bez względu na lokalizację wykonywania służbowych obowiązków, prowadzi do oszczędności czasu.

W przyszłości coraz mniej pracowników będzie miało wydzielone miejsca do pracy w biurze, dlatego etykietowanie rzeczy będzie miało kluczowe znaczenie w utrzymaniu kontroli nad wyposażeniem i używanym sprzętem.

Doświadczenia zgromadzone podczas ostatniego roku udowodniły nam, że biznes potrafi sprawnie dostosować się do najtrudniejszych okoliczności. Wszyscy oczekujemy potencjalnie skomplikowanego przejścia na pracę hybrydową, zaś firmy powinny polegać na solidnych etykietach, które ułatwią życie zatrudnionym.

 

 

 

Aby mieć pewność, że Twoi współpracownicy są gotowi na pracę hybrydową i posiadają odpowiednie rozwiązania, które pozwalają na efektywne wykonywanie obowiązków służbowych z domu, już dzisiaj sprawdź rozwiązania Brother w zakresie etykietowania:

 

I wiele innych drukarek etykiet dostępnych na naszej stronie


Poznaj markę: Brother