Kształtowanie przyszłości druku technologią bez ciepła

Obniż temperaturę

Nie da się uciec od tego, że stoimy w obliczu globalnego kryzysu klimatycznego.O ile nic się nie zmieni, wkrótce zobaczymy drastyczne zmiany w ekosystemach naszej planety. Jedną z rzeczy, które możemy zmienić, jest sposób, w jaki zużywamy energię. Spalanie paliw kopalnych w celu wytworzenia energii elektrycznej wytwarza ogromne ilości CO2. Już teraz jako firma i osoby fizyczne musimy działać na rzecz oszczędzania energii i zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii. Dokonanie zrównoważonego wyboru jest teraz niezbędne, a nie opcjonalne.

 

 

Musimy obniżyć temperaturę.

Przejdź na technologię Heat-Free, która zapewnia niskie zużycie energii.Nawet niewielka zmiana może naprawdę pomóc. Jeśli wszyscy na świecie dokonają jednej małej zmiany, może to mieć ogromny pozytywny wpływ. Wystarczy zrobic pierwszy krok w kierunku lepszej przyszłości, żeby wspólnie zmienić historię.

 

 

Firmy Epson i National Geographic połączyły siły, aby uświadamiać, że oszczędzanie ciepła to świetny sposób na zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko. National Geographic Explorer Katey Walter Anthony wyjaśnia, w jaki sposób ciepło niszczy wieczną zmarzlinę: "Oszczędzanie ciepła jest jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko i pomaga nam spowolnić odwilż wiecznej zmarzliny w Arktyce”.

 

Oszczędzaj czas dzięki spójnemu, szybkiemu drukowaniu

  • Technologia niewymagająca użycia ciepła pomija etap nagrzewania podczas włączania czy wybudzania ze stanu uśpienia. Oznacza to, że urządzenie zaczyna drukować natychmiast, dzięki czemu jest do 50% szybsze w porównaniu z drukarkami laserowymi.

Niskie zużycie energii oszczędza energię i pieniądze

  • Technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson zużywa do 83% mniej energii, ponieważ nie wykorzystuje ciepła do uruchamienia drukarki. Druk atramentowy nie wymaga utrwalania, dlatego też zużywa znacznie mniej energii.

 

Mniej interwencji zwiększa produktywność

  • Drukarki atramentowe firmy Epson nie zużywają ciepła, dla tego w ich konstrukcji ​​jest mniej części, które mogą ulec awarii, co zmniejsza liczbę wymaganych interwencji.

Mniej części zamiennych, mniejszy wpływ na środowisko

  • Drukarki laserowe zazwyczaj mają więcej materiałów eksploatacyjnych i w wielu przypadkach wymagają okresowej wymiany bębna, pasa przenoszącego i nagrzewnicy, co w skutku ma duży wpływ na zaśmiecenia naszej planety.

Technologia bez ciepła

Drukarki laserowe i atramentowe mogą wyglądać tak samo na zewnątrz, ale liczy się ich wnętrze. Technologia Heat-Free firmy Epson nie wymaga ciepła w procesie wyrzucania atramentu. Zamiast tego na element piezo wywierany jest nacisk, który wygina się do przodu i do tyłu, wystrzeliwując atrament z głowicy drukującej.

 

Technologia Heat-Free wykorzystuje niską moc, ponieważ nie wykorzystuje ciepła do nagrzewania. Drukarki atramentowe nie mają zespołu utrwalającego, który mógłby się nagrzewać, skutkuje to znacznie niskim zużyciem energii.


Zobacz produkty wyposarzone w technologię PrecisionCore firmy Epson:


Poznaj markę: Epson