Papier do ploterów wielkoformatowych IMPRIME

Rozwój druku wielkoformatowego rozpoczął się na początku XXI wieku, wtedy nowoczesne plotery dysponowały tylko jednostkami, które naturalnie nie mogły w pełni zaspokoić liczby napływających żądań. Na szczęście teraz nowoczesne technologie zbliżyły się do nas i każda zwykła agencja reklamowa, studio projektowe lub po prostu osoba prywatna, może pochwalić się wielofunkcyjną drukarką wielkoformatową.

Jednak posiadanie drogiego plotera to tylko połowa sukcesu, ponieważ kluczowymi czynnikami są właściwy dobór atramentu i jakość materiału do dalszego druku. Ponieważ papier jest jednym z najdroższych i najpopularniejszych materiałów w tej branży, porozmawiamy o tym.

Papier niepowlekany
To zwykły papier, który ma gęstość do 1g/1 cm2, ale praktycznie nie przepuszcza światła. Ze względu na to, że atrament wnika we włókna, wydruk częściowo traci swoją jasność, dlatego nie stosuje się go do wysokiej jakości banerów z realistycznymi obrazami. Ale jedną z zalet papieru niepowlekanego jest maksymalny transfer drobnych linii i drobnych detali. Dlatego służy do drukowania prostych czarno-białych rysunków, dokumentów, rysunków, wykresów, diagramów czy szkiców. Ponadto cena takiego papieru jest stosunkowo niska, co sprawia, że ​​jest to idealna opcja dla wielu stempli testowych lub podstawowych obrazów bez ścisłych wymagań dotyczących gamy kolorów i jasności.

Papier powlekany
Wysokiej jakości papier wielowarstwowy, który ma szerokie zastosowanie, np. obecnie wykorzystywany jest nie tylko do druku wielkoformatowych banerów, szyldów, małych plakatów reklamowych, ale także do aranżacji wnętrz mieszkań czy różnego rodzaju imprez.

Główna różnica między papierem powlekanym a niepowlekanym polega na tym, że ten pierwszy niezawodnie uszczelnia atrament w górnej warstwie syntetycznej, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się. Dzięki temu odwzorowanie kolorów pozostaje na najwyższym poziomie, a trwałość również cieszy. Ale powłoka ma również swoje własne podtypy, a mianowicie błyszczącą i matową.

Błyszczący papier
Nazywany jest również „papierem fotograficznym”, ponieważ może przekazać całą głębię i żywość obrazu. Z reguły gęstość papieru błyszczącego wynosi od 1,6 do 2,7 g/1 cm², a gwarancją wysokiej jakości są dwie dodatkowe warstwy syntetyczne. Górna warstwa fotograficzna służy do utrwalania atramentu; druga warstwa papieru zapewnia niezbędną gęstość i ochronę przed ugięciami, odkształceniami i fałdami; trzecia warstwa zapewnia niezbędną wytrzymałość, sztywność i elastyczność. W zależności od głównych celów, a właściwie budżetu, agencje reklamowe mogą oferować druk na papierze błyszczącym lub porowatym błyszczącym. Pierwsza jest droższa, wymaga trochę czasu na obróbkę i suszenie, ale jakość obrazu będzie doskonała. Jeśli chodzi o mikroporowatość, to dzięki swojej specjalnej strukturze obraz wysycha błyskawicznie, dzięki czemu można od razu przystąpić do montażu materiału. Ten rodzaj papieru nadaje się do pilnych zamówień. Choć jakość obrazu utrzymuje się na wysokim poziomie, to i tak jest nieco niższa niż w pierwszym przypadku.

Papier matowy
Jest to specjalny rodzaj papieru o gramaturze 0,08-0,17 g/1 cm2, który znajduje szerokie zastosowanie w druku wielkoformatowym materiałów reklamowych, które później będą wystawione na stałe źródła światła. Mogą to być banery zewnętrzne, citylighty, lightboxy, podświetlenia, szyldy itp. Dlaczego papier matowy? Ponieważ pod bezpośrednim działaniem promieni światła naturalnego lub sztucznego nie będzie błyszczał, a obraz zachowa soczystość i jednolitość koloru. Papier matowy posiada gęstą powłokę wierzchnią, która całkowicie eliminuje utratę oryginalnej klarowności po zadruku, dzięki czemu umożliwia dopracowanie najdrobniejszych detali i linii.

Niezależnie od tego, jaki papier jest niezbędny dla druku, marka Imprime dysponuje szerokim wyborem papierów powlekanych i niepowlekanych dla każdego z klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Wszystko co jest potrzebne dla druku (nie tylko papier) można znaleźć na naszej stronie internetowej Centrum Papieru, lub w sklepie stacjonarnym który znajduje się pod adresem: ul. Wolska 2C, Kraków.

Ale tak czy inaczej, na każdy z tych rodzajów i podtypów papieru powlekanego nakładane są pewne wymagania, bez których druk wielkoformatowy może być pozbawiony godnej pozazdroszczenia jakości:

  • powłoka musi być w pełni zgodna z rodzajem użytego atramentu;
  • powłoka powinna mieć maksymalną przyczepność do samego papieru;
  • odporność na wilgość;
  • niska przepuszczalność i szybka polimeryzacja atramentu;
  • utrwalenie gamy kolorów i niezmienionej jakości obrazu w porównaniu z oryginalnym źródłem.

Zapraszamy do kontaktu:

tel.:  12 411 94 96

Mailkontakt@CentrumPapieru.pl

Webwww.CentrumPapieru.pl


Poznaj markę: Imprime