Zyskaj pełną kontrolę nad kolorem dzięki i1Profiler i produktom ColorCheker (X-Rite)

i1Profiler to profesjonalne oprogramowanie do tworzenia precyzyjnych profili kolorów ICC. Umożliwia ono kalibrację i profilowanie monitorów, drukarek oraz skanerów, co zapewnia spójny wygląd kolorów na różnych urządzeniach. Stworzenie odpowiednich profili kolorów jest niezbędne w przypadku drukowania zdjęć lub prac graficznych. i1Profiler pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych profili kolorów, które umożliwiają precyzyjne odwzorowanie kolorów na papierze. Aby uzyskać właściwe profile kolorów, należy dokładnie przeskalibrować monitor i przeprowadzić proces profilowania. Dzięki temu można mieć pewność, że kolorystyka wydruku będzie dokładnie odwzorowywać oryginalny obraz. i1Profiler jest niezbędnym narzędziem dla profesjonalnych fotografów, grafików i projektantów, którzy wymagają dokładnego i spójnego odwzorowania kolorów w swoich pracach.

Kalibracja i profilowanie są kluczowe w celu uzyskania spójnego i dokładnego odwzorowania kolorów na różnych urządzeniach, takich jak monitory, drukarki i skanery. Każde urządzenie interpretuje kolory inaczej, co może prowadzić do niepożądanych wyników, takich jak zniekształcone barwy lub utrata szczegółów kolorystycznych. Podczas kalibracji ustawia się parametry urządzenia, aby zapewnić dokładne odwzorowanie kolorów, a proces profilowania polega na stworzeniu profilu kolorów, który opisuje, jak dany sprzęt interpretuje kolory. Kalibracja i profilowanie zapewniają spójny i precyzyjny wygląd kolorów na różnych urządzeniach, co prowadzi do lepszych i bardziej realistycznych wyników końcowych.

Firma X-Rite oferuje kilka różnych rozwiązań do tworzenia profili ICC, zależnie od potrzeb i zastosowania. Oto kilka z nich:

  • i1Basic Pro 3 (i1Basic Pro 3 Plus) – to kompletny system do kalibracji monitorów, profilowania drukarek i skanerów oraz tworzenia precyzyjnych profili kolorów ICC. Jest to zaawansowane narzędzie, które pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych profili kolorów, a także oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak automatyczna kontrola poziomu czerni czy zaawansowany pomiar oświetlenia.
  • i1Publish Pro 3 (i1Publish Pro 3 Plus) to zaawansowane narzędzie do kalibracji kolorów, profilowania i zarządzania kolorem. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla profesjonalistów w branży drukarskiej, fotograficznej i projektowej, którzy wymagają wysokiej jakości i precyzji kolorów w swoich pracach. i1Publish Pro 3 (Pro 3 Plus) wykorzystuje najnowsze technologie pomiarowe i algorytmy, aby dostarczyć najwyższej jakości profile kolorów ICC. Narzędzie umożliwia precyzyjną kalibrację monitorów, drukarek i projektantów, a także generowanie profili kolorów dla różnych nośników.

Główną różnicą między Pro 3 i Pro 3 Plus jest to, na jakiej gamie podłoży można wykonywać profilowanie. i1Pro 3 jest idealny do standardowych materiałów do druku i opakowań oraz umożliwia profilowanie mniejszych pól kontrolnych. Natomiast i1Pro 3 Plus posiada większą przysłonę 8 mm, co pozwala na profilowanie na szerszej gamie podłoży, takich jak materiały przemysłowe, tekstylia, ceramika i monitory. To jednak nie wszystko - i1Pro 3 Plus oferuje także opcjonalne możliwości polaryzacji, które pozwalają na korygowanie unikalnych właściwości podłoża oraz obsługuje skanowanie podświetlanych tekstyliów, folii i innych materiałów stosowanych w wystawach i przy oznakowaniu. Dzięki temu można uzyskać jeszcze większą precyzję i spójność kolorów na różnych materiałach i urządzeniach.


Poznaj markę: X-Rite