Nowości - Plotery HP Designjet T120 i Designjet T520

 

Rynek urządzeń elektronicznych nie cierpi luk i przestojów. Co chwila pojawiają się nowe telefony, aparaty czy telewizory.

Mimo, że w branży druku jesteśmy ograniczeni możliwościami fizycznymi przelewania treści cyfrowej na analogowy papier, również mamy postęp!

Nie od wczoraj wiadomo, że wśród liderów rynku drukarek wielkoformatowych, to właśnie HP dba o to by z postępem jakości szła też przyjazna w obsłudze technologia.

 

Druk wielkoformatowy runku CAD/POS, czyli druku użytkowego wymaga maszyn, na których można polegać.

Specyfika branży wymaga często szybkiego wykonania wielu wydruków. Wartości nabiera wtedy interfejs urządzenia. Mowa o interfejsie użytkownik-drukarka, jak i o współpracy z innymi urządzeniami.

Tu HP postanowił dać w branży ploterów, to co od dawna znamy z obsłudze smartfonów. W nowej serii ploterów dostajemy więc kolorowe wyświetlacze dotykowe, niezwykle ułatwiające pracę znane również z urządzeń HP Designjet T790, DesignJet T1300 oraz DesignJet T1200 MFP.

Do tego zafundowano zupełnie nową stylistykę zwartych urządzeń.

Wreszcie, dostaniemy również wygodną możliwość druku z arkuszy, od formatu A4. Nie zmarnuje się więc resztka papieru i będzie możliwy zadruk na materiałach występujących wyłącznie w arkuszach.

Możliwość pracy w sieci rozszerzono o bezprzewodowe udogodnienia. Wraz z Wi-Fi pozbywamy się nadmiaru kabli. Nie grozi nam również problem fizycznego dostarczania plików do druku. W każdej chwili skorzystamy z możliwości druku plików umieszczonych”w chmurze”.

 


HP Designjet T120 – następca popularnych modeli Designjet 111 oraz jego brat DesignJet 111R. Jest to 24 calowy (61cm) ploter wyposażony w podajnik do arkuszy, oraz moduł WIFI. Ploter drukuje za pomocą 4 kolorowych wkładów.


HP Designjet T520 – następca modelu HP Designjet 510. Również 24 calowy (61cm), na 4 kolorowe wkłady


HP Designjet T520 – w wersji 36 cali (91,4cm). Dotąd nieobecny w tym segmencie od HP


Oczywiście aplikację do druku w chmurze otrzymamy na systemy iOS I Android. Gwarantuje to mobilny dostęp do projektu a wydruki wypuścimy nawet za pomocą telefonu czy tabletu.

 

Łatwość oraz intuicyjność obsługi nowych ploterów świetnie ilustrują poniższe filmy:

 


 


Poznaj markę: HP