Zmiana nazwy skanerów Fujitsu na Ricoh

Ricoh, lider w dziedzinie technologii biurowej, ogłosił, że od kwietnia 2023 roku wszystkie skanery Fujitsu, w tym modele z serii fi, ScanSnap i SP, zostaną przemianowane na markę Ricoh i będą oferowane jako część globalnego asortymentu produktów i usług firmy. Wprowadzenie zmiany nazwy nie wpłynie na obecny kanał dystrybucji, a firma planuje zwiększenie swojego udziału w rynku poprzez intensyfikację działań marketingowych i sprzedażowych.

Dodatkowo, Ricoh ogłosił sojusz biznesowy z firmą Cybozu, Inc., specjalizującą się w oprogramowaniu. Chociaż szczegóły tego sojuszu nie zostały ujawnione, jest to wyraźny sygnał, że Ricoh zamierza wykorzystać know-how i technologie Cybozu do wzbogacenia swojej oferty oprogramowania oraz usług. Dzięki temu partnerstwu Ricoh będzie w stanie dostarczać jeszcze bardziej zaawansowane i innowacyjne rozwiązania dla swoich klientów.

PFU Limited i Ricoh utrzymują wieloletnie strategiczne partnerstwo, które zaowocowało licznych wspólnych projektów na całym świecie. Jako nowy członek rodziny Ricoh, skanery dokumentów PFU poszerzą portfolio produktowe firmy i wzmocnią jej pozycję na rynku. W roli ważnego strategicznego partnera, PFU Limited przyczyni się swoim doświadczeniem i technologiczną wiedzą w zakresie skanerów dokumentów do ekosystemu Ricoh. Integracja tych produktów w portfolio firmy pozwoli na rozwijanie nowych rozwiązań i ofert, co przyczyni się do rozwoju firmy oraz zwiększenia jej innowacyjności.

Przedstawiam skanery Fujitsu (Ricoh) którę są dostepne na naszej stronie: