Kształtowanie Przyszłości Zgodnie z Przeszłością: Papier Awagami i Japońska Filozofia

Zbiór papierów Awagami czerpie swe korzenie z długiej tradycji japońskiej, opartej na wykorzystaniu odnawialnych surowców roślinnych, które dojrzewają w zaledwie 1-2 lata. W przeciwieństwie do papierów pochodzących z drewna, których proces produkcji trwa dziesiątki lat i wymaga intensywnego wykorzystania substancji chemicznych, wytwarzanie papieru washi odbywa się w sposób czysty i przyjazny dla środowiska. To podejście przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, stanowiąc jednocześnie manifestację harmonii z tradycyjnym duchem japońskim. Awagami, w zgodzie z tą filozofią, dba o ekologię, korzystając z odnawialnych surowców roślinnych oraz angażując się w recykling całej wody używanej podczas procesu produkcyjnego.

Zapraszamy Państwa do odkrycia kolekcji wyjątkowych papierów do druku atramentowego oferowanych przez renomowaną firmę Awagami. To ekskluzywna gama japońskich papierów, które powstają w dedykowanym młynie w Tokushimie, aby dostarczać wyjątkowe wydruki cyfrowe o niezrównanej jakości, porównywalnej z dziełami prezentowanymi w muzeach. Papier AIJP reprezentuje szczyt precyzji i perfekcji, adresowany do profesjonalnych fotografów, projektantów oraz twórców "hybrydowych druków", łączących cyfrową technologię z tradycyjnym rzemiosłem.

Stworzone z naturalnych włókien i czystej wody górskiej, papier AIJP jest wiernym stróżem oryginalnej tekstury japońskiego washi, jednocześnie wyposażonym w specjalne powłoki, które mają na celu w pełni wydobyć potencjał kreatywny wydruków cyfrowych. To materiał, który przekształca wizje artystów w wyjątkowe dzieła, oddając w najdrobniejszych detalach ich intencje twórcze.

W każdym opakowaniu znajdziecie Państwo nie tylko doskonałe papiery, ale również precyzyjne instrukcje oraz próbki testowe, umożliwiające poznanie i eksperymentowanie z różnymi możliwościami tego medium (za wyjątkiem serii pocztówek "Shiramine"). W duchu troski o artystyczną perfekcję, firma Awagami dostarcza narzędzia, które przekładają się na nieograniczone możliwości twórcze. Dzięki swojej pasji do ekologii i tradycji, firma Awagami wpisuje się w globalne dążenia do zrównoważonego rozwoju i tworzy produkty, które jednocześnie oddają hołd dziedzictwu kulturowemu oraz otwierają przed artystami nowe horyzonty twórczej ekspresji.


Poznaj markę: Awagami