The Wolf. Sezon 1. Bezpieczeństwo i rozwiązania HP.

 

Strzeż się Wilka

Zagrożenia bezpieczeństwa w filmach „The Wolf” i rozwiązania HP

Same zapory sieciowe nie są w stanie powstrzymać wyszukanych ataków hakerów, takich jak tytułowy Wilk. Użytkownicy powinni stosować szereg warstw ochronnych w każdym punkcie końcowym infrastruktury. Rozwiązania HP w zakresie bezpieczeństwa pomagają chronić urządzenia, dane, tożsamość i dokumenty użytkowników.

 


Sezon 1

The Wolf

W pierwszym filmie Wilk niszczy globalną instytucję finansową, wykorzystując jej najbardziej narażone na atak punkty końcowe. Wilk za pomocą urządzenia zdalnego uzyskuje dostęp do drukarki i wprowadza do niej złośliwe oprogramowanie umożliwiające przechwytywanie i odczyt danych. Następnie wysyła wiadomość typu „phishing”, nakłaniając użytkownika do przekazania złośliwego kodu ukrytego w pliku do wydruku. Złośliwe oprogramowanie wgrane do drukarki łamie zaporę sieciową i rozprzestrzenia się w komputerach spółki. Kod znajduje się na poziomie BIOS-u, więc może stale przekazywać dane, a nawet przywrócić działanie po aktywacji systemów ochrony sieci. Na koniec Wilk odkrywa poufny dokument na odbiorniku urządzenia wielofunkcyjnego. Wyciek danych powoduje znaczne straty finansowe i wizerunkowe zaatakowanej firmy.

 

     Punkty narażone na atak

  • Drukarka Wi-Fi lub Bluetooth® jest otwarta i nie wymaga uwierzytelnienia użytkownika.
  • Pliki z danymi drukarki nie są szyfrowane.
  • Użytkownicy nie rozpoznają podejrzanych wiadomości e-mail.
  • Drukarki i komputery nie są chronione przed złośliwym oprogramowaniem.
  • Dokumenty pozostawione na odbiorniku drukarki mogą zawierać informacje wrażliwe.
  The Wolf

 

W jaki sposób chronić się przed podobnymi atakami?

Ochrona danych: Wyłączenie połączenia Wi-Fi/Bluetooth lub żądanie uwierzytelnienia; zastosowanie uwierzytelnienia mobilnego i szyfrowania, np. HP JetAdvantage Connect lub HP Access Control.

Ochrona urządzenia: Przejście na komputery HP Elite i drukarki HP Enterprise oraz urządzenia wielofunkcyjne z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem w celu automatycznego wykrywania i zatrzymywania ataków oraz odzyskiwania stabilności bez interwencji działu IT. HP Sure Start pomaga urządzeniom w samodzielnej naprawie za pomocą bezpiecznej kopii oryginalnego kodu BIOS.

Ochrona dokumentów: Wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego bezpieczne drukowanie, jak HP Access Control lub HP JetAdvantage Secure Print.

 

The Wolf  

The Wolf
ft. Christian Slater

Part One

     
The Wolf  

The Wolf
ft. Christian Slater

Part Two: Party Time

     
The Wolf  

The Wolf
ft. Christian Slater

Part Three: Let's Dance

     
The Wolf  

The Wolf
ft. Christian Slater

Part Four: Making It Rain

 


 

Ochrona firmy dzięki kompleksowym zabezpieczeniom HP

Najbezpieczniejsze drukowanie na świecie 2

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne HP Enterprise są w stanie automatycznie wykrywać, zatrzymywać ataki oraz powracać po nich do stabilnego działania bez interwencji działu IT dzięki takim funkcjom jak wykrywanie ingerencji w czasie wykonywania oraz HP Sure Start. Inne środki ochrony obejmują szyfrowane dyski twarde, oprogramowanie firmowe z możliwością rozbudowy i możliwość wysyłania alarmów bezpieczeństwa do narzędzi SIEM.

hp.com/go/PrintersThatProtect

Najbezpieczniejsze na świecie drukowanie i zarządzanie komputerami 3

Komputery HP Elite pomagają w ochronie przed najpowszechniejszymi zagrożeniami poprzez zabezpieczenie przede wszystkim systemu operacyjnego. Funkcja uwierzytelnienia wieloczynnikowego HP Multi-Factor Authenticate zwiększa ochronę tożsamości, a HP Management Integration Kit 1 ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem we flocie komputerów.

hp.com/go/ComputerSecurity

HP JetAdvantage Connect

Wykorzystanie istniejących narzędzi sieciowych i polityki IT do zarządzania drukowaniem ze smartfonów i tabletów, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom możliwości bezpiecznego wydruku z taką samą łatwością jak z komputera, bez konieczności instalacji aplikacji.

hp.com/go/JetAdvantageConnect

HP Access Control

Przywracanie kontroli, zwiększanie bezpieczeństwa i ograniczanie kosztów dzięki uwierzytelnieniu wydruku na podstawie roli, autoryzacji i bezpiecznemu drukowaniu w systemie kolejki wydruku w całej organizacji.

hp.com/go/hpac

HP JetAdvantage Secure Print

Ochrona dokumentów wrażliwych dzięki drukowaniu w systemie kolejki wydruku w chmurze. Uwierzytelnienie użytkowników następuje w wybranej lokalizacji drukarki w celu ustawienia zadań do drukowania w kolejce.

hp.com/go/JetAdvantageSecurePrint

HP JetAdvantage Security Manager

Zmniejszenie kosztów i zasobów mających na celu utrzymywanie bezpieczeństwa floty za pomocą jedynego w branży narzędzia bezpieczeństwa druku na bazie polityki 4. Zapewnienie polityki bezpieczeństwa całej floty, automatyczna korekta ustawień urządzenia, instalacja i odnawianie unikalnych certyfikatów i tworzenie raportów zgodności dla całej floty.

hp.com/go/securitymanager

 


 

The Wolf

 

  1. HP Management Integration Kit nie jest wstępnie zainstalowany, jest on dostępny na stronie hp.com/go/clientmanagement.
  2. Na podstawie recenzji HP dotyczącej udostępnionych w 2016 r. funkcji zabezpieczeń konkurencyjnych drukarek tej samej klasy. Tylko HP oferuje kompleksowy pakiet funkcji bezpieczeństwa, które monitorują, wykrywają i automatycznie powstrzymują ataki, a następnie dokonują samoczynnego zatwierdzenia integralności oprogramowania przy ponownym uruchomieniu. Lista drukarek: hp.com/go/PrintersThatProtect. Informacje dodatkowe: hp.com/go/printersecurityclaims.
  3. Na podstawie unikalnych i kompleksowych możliwości HP w zakresie zabezpieczeń HP bez dodatkowych kosztów oraz przy zarządzaniu każdym aspektem funkcjonowania komputera za pomocą HP Manageability Integration Kit, w tym zarządzaniu sprzętem, systemem BIOS i oprogramowaniem za pomocą Microsoft® System Center Configuration Manager, wśród sprzedawców o rocznej sprzedaży powyżej 1 mln szt. (stan z listopada 2016 r.) komputerów HP Elite z procesorami Intel® Core® 7. generacji, zintegrowaną kartą graficzną Intel® oraz łącznością Intel® WLAN.
  4. Stwierdzenie dotyczące konkurencji bazuje na przeprowadzonych wewnętrznie przez HP badaniach oferty konkurencji (Porównanie bezpieczeństwa urządzeń, styczeń 2015 r.) oraz raporcie na temat rozwiązania HP JetAdvantage Security Manager 2.1 opracowanym przez Buyers Laboratory LLC w lutym 2015 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/securitymanager

 

HP logo

 

 

 

 

Źródło: www.hp.com/Drukarki/Bezpieczeństwo‎


Zobacz filmPoznaj markę: HP